Search
× Search
Vražda ve vlnách, žíznivý osel a vražedné motoráky
Daniel Vodička

Vražda ve vlnách, žíznivý osel a vražedné motoráky

Oddělení vražd splitské kriminálky řeší zločin, který se stal ve vlnách Jadranu. Kolik toho vypije osel na Kurbi maloj? Je možné nějak umravnit piloty motorových člunů? Říkají si o obvinění z vraždy.

Vražda ve vlnách

Divoký vepř (není známo, zdali bachyně či kňour) si plave na ostrov. Nikoho si nevšímá, zákony neporušuje, má cíl a k němu se blíží. Zahlédla ho skupinka ostrovanů. Divoká svině je na ostrově nepřítelem agropodnikání. Chvíli o tom skupinka diskutuje. Nakonec se rozhodne, že vepř nesmí projít. Připlují na loďce k němu a umlátí ho veslem… Takové video se objevilo na Facebooku...

Nyní se případem vraždy zabývá 1. oddělení splitské kriminálky. A vypadá to, že jsou vrahům na stopě… Protože se před vraždou na videu domlouvají, co s obětí provedou, budou obviněni jako organizovaná skupina a hrozí jim až 48 let za mřížemi.

Žíznivý osel

Foto archiv

Foto archiv

Osel
Polští jachtaři objevili na ostrově Kurba mala dva osly. Nemyslím dva hlupáky (i když těch je všude plno), ale dva osly. Zvířata, 4 nohy, ocas – Equus asinus. Vypadali prý zbědovaně a měli žízeň. Na posezení prý vysáli 20 litrů vody. Protože oslové nevládnou schopnostmi divokých sviní, nebo se bojí vesel domorodého obyvatelstva, nejsou schopni z ostrova uplavat. Poláci tedy žádají jachtaře, aby oslům dovezli vodu. Alespoň vodu. Lokalita s osly je níže v mapě.

Připravuje se finanční sbírka, která by pomohla zajistit letecký most, který by přepravil všechny osly do bezpečí. Angažovat by se mohla i česká armáda, která vlastní speciální přepravní stroje Casa na přepravu kopytníků.

Vražedné motoráky

Foto archiv

Foto archiv

Osel
Každý den přicházejí nové zprávy o motorových člunech, které se prohánějí plnou rychlostí v zakázané oblasti u pobřeží. Rychlost nesníží ani ve chvíli, kdy plují kolem řádně označené potápěčské lodě. Každý rok svými vrtulemi zabijí několik potápěčů a plavců.

Znovu zdůrazňujeme, že plavba ve skluzu je možná až ve vzdálenosti větší než 300 m od pobřeží!!

Chorvatské orgány mají s narušiteli čím dále tím méně trpělivosti. Zvyšují postihy za rychlou jízdu a je možné očekávat, že tresty v případě zranění, nebo dokonce smrti plavce, budou stále exemplárnější. Pokud vám není líto těch, které ohrožujete, myslete alespoň na to, že vy budete trávit léta ve fešáckém kriminálu v Bjelovaru. Bez výhledu na moře.

3474
Na horu