Search
× Search

Mistrovství Evropy Raceboardů na Baltu v polském Pucku

Mistrovství Evropy Raceboardů na Baltu v polském Pucku
Mistrovství Evropy Raceboardů na Baltu v polském Pucku

Letos bylo Mistrovství Evropy ve windsurfingové třídě Raceboard naplánováno na druhý červnový týden do malebného polského městečka Puck na pobřeží Baltu. Tato mělká zátoka je před velkými vlnami od severních větrů chráněná poloostrovem Hel a poskytuje ideální bezpečné podmínky pro závody i trénink všech windsurfingových i jachtařských tříd. Souběžně se závodem probíhal intenzivní trénink olympijských IQ foilů před jejich navazujícím mistrovstvím, do kterého se připojila i naše hvězdná juniorská reprezentantka Krystýna Pińosová.

Dalin po nemoci k nezastavení

Včera odstartoval sólový závod přes Atlantik Transat CIC, následovník dobře známého OSTARu. Na čele s náskokem Charlie Dalin, který pro nemoc musel poslední rok vynechat. Na startu je přitom téměř celá špička třídy IMOCA.

Nový rekord Class 40

Kolik mil je možné uplout na 40 stop dlouhé jachtě za 24 hodin? 433,53 míle za jediný den. To je hodnota nového rekordu, které vytvořilo trio Alberto Riva, jean Marre a Benjamin Schwartz.

Kdo vyhrál plavbu po Azorech...

V pátek skončila Velikonoční regata, kterou vyhrál tým vedený Martinem Pospíšilem. Spolu s regatou skončila i naše tipovací soutěž na vítěze závodu. Správné tipy byly slosovány a vítěz vyhrává týdenní plavbu s Lodními novinami po Azorských ostrovech.

Mapos se vyvezl do vedení…

Za ostrovem Vis se do čela vyvezl tým Martina Pospíšila. Na změněném větru vyostřil a dostal se před dlouho vedoucího Michala Kelemena. Spolu s Maposem je vpředu Pavel Horák a Michal Konupčík.

Poslední
Na horu