Search
× Search

Dočkali jsme se…

Dočkali jsme se…
Dočkali jsme se…

Tak jsme se dočkali… Nová loď na kurzech Lodních novin. Dnešek se zapisuje do historie! Tedy… Do historie Lodních novin.  Dnes totiž proběhl první kurz na naší nové lodi Cesaria. Její předchůdkyně Christine se po několika intenzivních sezonách odebrala do manévrovacího důchodu.

Průplav z doby Korintských

Korintští získali ostrov Lefkas v 7. století před Kristem. Již o 50 let později měli vybudovaný kanál, který je dodnes rušnou a důležitou dopravní tepnou. Jmenuje se Lefkas Canal a odděluje...

Zadar, invaze muzulmánů

Starý chorvatský přístav Zadar už není tím, čím byl do včerejška. Na horách za tunelem sněhová kalamita a ve městě muzulmáni. Nápisy vzývající Aláha na domech vedle maríny, pytle s pískem, opevněné vojenské stanoviště, suť v ulicích.

Jak se v Chorvatsku vyhnout davům 1

Blíží se jachtařská sezóna a s ní i blázinec na moři. Nebo alespoň na Jadranu. Na ranvejích celého světa stojí připraveny Airbusy a Boeingy, jejich útroby polykají davy radostíchtivých občanů nejrůznějších států, aby je znovu vyplivly na některém z letišť na východě Jadranu. Co...

Služby na jachtách

Za článek o hlídkách děkujeme Oldovi Strakovi. 

Při delších plavbách se na lodi neobejdeme bez pevně daného systému hlídek. Čím pevněji je systém stanoven, tím snazší a bezproblémovější je soužití posádky.

Poslední
Na horu