Search
× Search
Kde hledat superjachty a megajachty?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Kde hledat superjachty a megajachty?

Kterou zemi vyhledávají majitelé superjachet nejčastěji? Kam se vydat, když chcete být v té správné společnosti? Nebo naopak, kterým místům se vyhnout, když nechcete vypadat jako chudý příbuzný?

Velcí milovníci jachtingu mají nejraději Itálii. Alespoň to tak vypadá, když se podíváme na počet superjachet v jednotlivých zemích. Sčítání superjachet probíhalo koncem minulého týdne. A výsledky ukazují, že nejoblíbenější destinací je Itálie, kde dobrovolníci napočítali 259 superjachet. Je to trojnásobně více než tomu bylo před třemi měsíci, kdy část tažných megajachet ještě nepřilétla ze svých zimovišť v Karibiku. V závěsu za Itálií je Řecko s 235 superjachtami, 217 jich bylo zaznamenáno ve Francii, 150 ve Španělsku, 94 v Turecku a 159 v USA.

Zajímavé je, že v tomto seznamu nefiguruje Chorvatsko, jehož atraktivita mezi velkými jachtaři roste. Je možné že počet superjachet v Chorvatsku poroste v průběhu sezóny.

Itálii v posledním týdnu navštívil na své nové jachtě i majitel Amazonu Jeff Bezos (Portofino) a Leonardo di Caprio (Amalfi).

401
Na horu