Search
× Search
Kam se schovat v bouřlivém počasí?
Daniel Vodička

Kam se schovat v bouřlivém počasí?

Máme tu pro vás další tip na místo, kde můžete kotvit v takřka jakémkoli počasí. I když v létě je obvykle hezky, jistě přijdou chvíle, kdy se bude podobná zašívačka hodit. Kdo preferuje jarní plavby, určitě se setká s počasím, při kterém bude bezpečný úkryt hledat. 

Jde o zátoku Morinje. Leží jihovýchodně od vjezdu do šibenického kanálu, cca 4,5 mil daleko, nedaleko od ostrůvku Krapanj. 

Hned na začátek varování. Na začátku se do zátoky vplouvá pod silničním mostem. V Navionicsu je uvedena podjezdová výška 22 metrů. Otázkou ale je, co je v papírové mapě. Vše si nejdříve prověřte. A nezapomeňte, že vaše uvedená výška stěžně nezahrnuje antény a windmetr.

My můžeme říci z vlastní zkušenosti, že s lodí Elan Impression 434 je možné pod mostem proplout. Mnoho místa tam ale asi nezbývá a je to stresující zážitek.
V zátoce je mnoho míst, kde je možné zakotvit. My jsme kotvili na hloubce 5 metrů v její zadní části. Na dně zátoky je bahno a kotva dobře drží. Jen je na závěr nutné řetěz a kotvu propláchnout v moři od bahna.

Dávejte si pozor na hloubku v zadní části zátoky. I když je stále zátoka široká, vodu už je málo.

Poznámka
Za škody vzniklé vaším špatným zakotvením neručíme a stejně tak neručíme za zlomený stěžeň pod mostem.

10456
Na horu