Search
× Search
Gužva na Murteru, na plavce s lopatou a Wimbledon na Lastovu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Gužva na Murteru, na plavce s lopatou a Wimbledon na Lastovu

Chorvatsko je jako nafukovací míč s natištěným úsměvem. Čím více přijede turistů, tím větší je úsměv (šéfa státní kasy). Neplatí to ale s každým. Majitel moře na Rabu vítá turisty s lopatou připravenou k úderu. A na závěr jedna sportovní. Na Lastovu rostou budoucí wimbledonští šampióni. Už mají kurt…

Kapela na Titaniku stále hraje

Foto N1 screenshot

Foto N1 screenshot

Na Murteru to žije.
Koronavirus, nekoronavirus, do Chorvatska se sjíždějí turisté z celé Evropy. Na pláži na Murteru byla dokonce o víkendu hlava na hlavě.

Není jich sice celkově tolik jako loni, ale mohlo by to být také horší. Ve srovnání s loňskou rekordní sezónou jsou Chorvaté na 38 %. Někdo by řekl, že je to bída, ale například Řecko je na 7 %. To je teprve bědný stav. Je třeba si uvědomit, že to není jen problém pro charterové společnosti a majitele restaurací a hotelů, ale také pro zemědělce, lidi v obchodech, řemeslníky, řidiče a další. Je to velký problém a je to problém, se kterým se všichni budou (i my budeme…) ještě dlouho potýkat. Myslím, že to bude ve výsledku větší průser, než celý čínský mor…

A jak to vypadá s volnými loděmi na nejbližší týdny? Zběžný pohled ukazuje, že děs z koronaviru je všudypřítomný. V Chorvatsku je volných jachet nepočítaně a last minute slevy se pohybují od 20 do 45 %. V Řecku jsou slevy stejně vysoké a celkově to vypadá, že na příští týden jsou ceny lodí v Řecku nižší než v Chorvatsku.  

Na plavce s lopatou

Foto Facebook 24 sata screenshot

Foto Facebook 24 sata screenshot

Pozor na chlapa s lopatou na Rabu.
Chystáte-li se na ostrov Rab, máme pro vás varování. Nedaleko pláže Pudarica vlastní apartmán místní pošuk. Kus pláže v blízkosti svého apartmánu si přivlastnil a hlídá si ho podobně agresivně, jako tchoř svojí noru. Jakmile se k „jeho“ pláži přiblížíte, začne na vás řvát, nadávat vám, pronásledovat vás. Letos si pro větší dosah svých zbraní dokonce pořídil megafon. A jak uvidíte na videu zde, nerozpakuje se narušiteli dokonce jednu natáhnout lopatou. Nebezpečnej magor.

Wimbledon na Lastovu

Foto Ivan Jurica

Foto Ivan Jurica

Nový centrální kurt na Lastovu.
To že vyrůstáte na ostrově, který je desítky mil od pobřeží, ještě neznamená, že byste nemohli vyhrát Wimbledon. Tak nějak přemýšleli tenisoví nadšenci na ostrově Lastovo a rozhodli se založit klub a tenisovou školu. Našlo se několik štědrých donátorů a přispěla i Općina Lastovo. Spřátelený klub Oroslavje daroval síť, míčky, rakety a jednoho méně kvalitního čárového rozhodčího.

Od chvíle vzniku kurtu a tenisové školy roste na Lastovu popularita bílého sportu a již nyní navštěvuje tenisovou školu 43 dětí od 7 do 14 let věku. To znamená 86 % lastovské dětské populace. Takovou účast by mohly závidět kluby ve světových tenisových centrech.

Tak uvidíme, třeba bude za pár let ve finále Wimbledonu rodák z Lastova.

 

2745
Na horu