Search
× Search
Stylově po řece
Jan Koukal
/ Kategorie: Motorové jachty

Stylově po řece

Italský výrobce lodí Gozzi Mimi uvedl na trh novou verzi své motorové jachty Libeccio 11 Cabin. Novinka je určena především pro vyznavače klasického vzhledu a pohodlí. Víkendové pobyty na vodě se tak stanou stylovou záležitostí.

Lodě od Gozzi Mimi nezapřou inspiraci v tradici, která se projevuje v pojetí designu s řadou klasických prvků. Zároveň se ale hlásí i k současným trendům a moderním postupům v lodním stavitelství. Přičteme-li spoustu dřeva, italský šmrnc a dostatečný výkon na zádi, máme co do činění s velmi stylovou motorovou jachtou.

Podle loděnice je tento model z pera Valeria Rivelliniho ideální pro plavbu po řekách, kanálech a pobřežních vodách. Rivellini přepracoval tradiční model Libeccio 11 Cabin (což byl vůbec první hardtop v nabídce loděnice Gozzo) tak, aby rodina nebo skupina přátel mohla využívat venkovní prostory lodi v kteroukoli denní dobu. Za tímto účelem byl prodloužen kokpit, aby vznikl prostor pro velkorysé centrální lehátko. Venkovní kuchyně a odpočinková zóna na přídi byly propojeny. Uvnitř nabízí nový model Libeccio 11 Cabin salón/kuchyňku a dvě kajuty, každou pro dvě osoby.

Navzdory tradičnímu vzhledu je trup vyroben z moderního vakuového sklolaminátu. Ve standardní konfiguraci je loď vybavena dvěma dieselovými motory Yanmar, každý o výkonu 250 koní.

 

Technická specifikace

Celková délka 11 m

Délka trupu 9,4 m

Šířka 3,5 m

Výtlak 7 t

Motorizace 2x 250 hp

306
Na horu