Search
× Search
Princezna v plamenech
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Princezna v plamenech

Dva lidé byli zachráněni z 18metrové motorové jachty Princess jménem Peroni, která začal hořet nedaleko břehů ostrova Wight na jižním pobřeží Spojeného království. Přestože ze záběrů je patrné, že plameny loď zcela pohltily, dvojice vyvázla bez zranění.

Snímky pořízené záchrannou organizací RNLI zachycují spoušť, kterou 11. listopadu požár na palubě způsobil. Posádka se uchýlila do malého tendru, který měla na palubě. Do příjezdu plavidla záchranné služby se v blízkosti hořící jachty zdržovala rybářská loď.

RNLI reagovala na volání Mayday spuštěné z paluby zmíněné jachty. Řada očitých svědků zároveň volala na linku 999. Poté, co RNLI dorazila na místo, nalodila oba členy posádky a vzápětí se všichni zúčastnění stali svědky potopení hořící jachty. Poté záchranáři převezli oba ztroskotance i jejich tendr na stanici do přístavu Bembridge. Do akce byly připraveny zasáhnout také pobřežní záchranná služba Sandown & Shanklin a vrtulník pobřežní stráže Rescue 175. Jejich pohotovost byla odvolána poté, co byly osoby z postižené jachty převezeny v pořádku do bezpečí.

Jeden z očitých svědků popsal událost jako dosti „divokou“. Obyvatel ostrova, který drama sledoval dalekohledem, popsal „velkou kouli plamenů“, která posléze zmizela pod hladinou.

583
Na horu