Search
× Search
Pokuta pro hosty Jeffa Bezose
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Pokuta pro hosty Jeffa Bezose

Pracovníci kapitanátu na Lastovu udělili maximální pokutu dvojici předvádějících se m….ů na skútrech, kteří pobývali na jachtě vlastníka Amazonu Jeffa Bezose.

Na Lastovu byla zakotvená dvojice jachet Jeffa Bezose 127 metrů dlouhý trojstěžník Koru (500 mil. USD) a 75 metrů dlouhá servisní loď Abeona (75 mil. USD). Dvojice návštěvníků těchto jachet se promenovala na skútrech v zátoce Veli Lago tak, že na místním kapitanátu nepřestal zvonit telefon. Dvojice ohrožovala plavce před hotelem Solitudo, v zátokách Jurjeva Luka a Kremena. Skútry najížděly až do těsné blízkosti pobřeží.

Lidé v Chorvatsku se proti tomuto druhu chování umí ozvat. Telefon na kapitanátu začal zvonit a nepřestával. To se pracovníkům úřadu na Lastovu nelíbí. Kdo se někdy s lodí odhlašoval, nebo přihlašoval na Lastovu, tak ví, že zdejší pracanti mají raději klidnější životní rytmus a chvíli, kdy něco udělají, si nejraději určují sami.

Jenomže telefon zběsile zvoní. Jednou máte trpělivost, ztlumíte zvonění a dál se houpáte na židli v kafébaru nad přístavem. Další telefon. Zase neznámé číslo. Přestanete se houpat a nerozhodně sledujete displej. Další telefon! To už je nutné zvednout.

Ve sluchátku si vzrušeně stěžuje druhá strana hovoru na magory na skútrech. Snažíte se sluchátko na druhé straně uklidnit. Snad skútristům dojde benzín a budete moci pokračovat ve své práci.

Ne! Další telefon, další stížnost. A ještě jeden! Toto se nepodaří vysedět. Podíváte se po sobě s kolegou… Zkažené odpoledne.

No a už sedá dvojice kapitánů do člunu a v nevstřícné náladě míří přes zátoku do míst, kde dochází k nezákonnostem. Pustí modrou blikačku, rozeřve se siréna. Skútry se pokusí dostat do zákrytu mateřské lodě. Věří, že je moc pramenící z bohatství ochrání.

A to ne. To nevyjde. Kapitanát má zkažené odpoledne a za to musí někdo pykat. Dvojice magorů je chycena. Kapitáni vytahují ceník pokut a jedou prstem po tabulce dolů. Přestupek, opakovaný, ve dvojici, dvacet stížností. A to nedopité kafe… Poslední řádek v tabulce je 3000 euro. Tři tisíce jeden magor, tři tisíce druhý magor.

Pokuta je na místě zaplacena, skútry schovány do garáže a dvojice kapitánů se vrací do práce na terasu nad přístav v Ubli. Odpoledne se zase vrací do vyjetých kolejí.

1195
Na horu