Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Vánoční nabídka našich kurzů a plaveb
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Vánoční nabídka našich kurzů a plaveb

Naše kurzy a plavby se mohou stát krásnými vánočními dárky. Pokud si některý vyberete jako výnoční dárek, zašleme vám dárkový poukaz. Inspirovat se můžete níže. 

Teoretický kapitánský kurz C

Další teoretický kapitánský kurz na C jsme vypsali na leden.  Teoretický kapitánský kurz na průkaz C je znovu určen jen pro 12 osob a je tak zajištěno, že se může přednášející všem věnovat osobně. Kurz je přípravou na zkoušky, které budou následovat po kurzu. Dále je možné navázat jarním praktickým kurzem. Nabízíme praktický kurz pouze pro 4 účastníky, kdy každý účastník má k dispozici vlastní kajutu. 
 

Praktický kapitánský kurz

Na konci března organizujeme praktické kapitánské kurzy v Chorvatsku. Na konci března proto, aby se ve tvrdých podmínkách nastávající kapitáni naučili pro svoje budoucí plavby maximum. Kurzy jsou určeny jen pro 4 účastníky. Každý účastník kurzu má zajištěnu vlastní kajutu. Za vyšší cenu jste odměněni vyšším komfortem a maximální kvalitou a intenzitou kurzu. Na své plavby vyplujete výborně připraveni. 
 

Oblíbené kurzy přístavních manévrů na jednotupé jachtě i na katamaranu v Chorvatsku

Znovu máme v nabídce náš evergreen, kterým jsou kurzy přístavních manévrů. Na jednotrupé jachtě, nebo na katamaranu. Třídenní kurzy v Chorvatsku jsou mimořádně intenzivní, přístavní manévry od rána do večera. na jednotrupých lodích nabízíme také speciální kurz pro pokročilé, při kterém se zaměřujeme na manévry sólo. Loni převýšila poptávka po našich kurzech nabídku. Ve výuce máme vynikající výsledky, naši instruktoři se této náročné disciplíně věnují již mnoho let. 
 

Kurz noční plavby a bezpečného kotvení

Stejně jako loni máme v nabídce i kurz noční plavby a bezpečného kotvení. Víte, na jakou vzdálenost vidíte poziční světla druhé lodě? Za jak dlouho se dostanete do kolizní situace? Kolik času máte v noci na reakci ve chvíli, kdy hrozí srážka? Co říkají poziční světla, co majáky a bóje? Jak náročný je odhad vzdálenosti v noci? To vše probíráme na kurzu a k tomu Vás také naučíme bezpečně kotvit. 
 

Kurz singlehanded jachtingu pro páry

Nově jsme vypsali dva běhy kurzu singlehanded jachtingu pro páry. Plujete na lodi nejčastěji jen ve dvou, nebo ve dvou a s laiky nebo s dětmi? Naučíme Vás, jak vše zvládnout jen ve dvojici. Jak si rozvrhnout činnosti při manévrech v přístavech, jak trimovat plachty a dělat obraty, co kdo bude dělat při kotvení. Prostě, naučíme Vás plout plnohodnotně ve dvojici. První vypsaný kurz byl hned plný, zbývá již místo jen pro dva páry. 
 

Kurz přístavních manévrů v Praze

Znovu budeme pořádat i jednodenní kurzy přístavních manévrů v Praze. Tentokrát ale na nové jachtě Sun Odyssey 29.2. Jmenuje se Cesaria. Jachta už je v Čechách a pracujeme na její přípravě na sezónu. Součástí bude i instalace nového motoru, který je pro manévry alfou a omegou. 
Kurzy jsou určeny jak pro začátečníky, kteří chtějí zjistit, co to přístavní manévry vlastně jsou, ale také pro zkušené skipppery, kteří se chtějí před plavbou po roce znovu dostat do formy.

 

Plavba Atény - Kos (a zpět)

Serifos, antický Delos, Ikaria, ostrov vraků Fournoi, Patmos zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, Kalymnos…To jsou jen některé ostrovy, které můžete na v květnu navštívit při týdenní plavbě, kterou jsme zorganizovali spolu s Jirkou Pacákem v Řecku. Popluje se na čtyřkajutové jachtě (upřesníme později). Start je v Lavrionu nedaleko athénského letiště a plujeme na ostrov Kos (respektive letišti bližší Kalymnos), kde dojde k výměně posádky. Během plavby bude posádka rozdělena do tří dvojčlenných hlídek, které se budou při vedení lodě střídat. Procvičíte si vedení lodi při denní i noční plavbě, trim plachet, plánování plavby, najedete si potřebné míle, navštívíte zajímavé (turisty opomíjené) ostrovy, ochutnáte místní speciality, zažijete jedinečnou atmosféru místních taveren, poznáte nové jachtařské lokality. Na některých zastávkách bude čas i na pronájem mopedu nebo automobilu a prohlídku ostrova.
 

Plavba na Azorských ostrovech


V červnu vyrazíme na Azorské ostrovy uprostřed Atlantiku. Turisty zapomenuté sopečné ostrovy plné zeleně, hortenzií, zajímavé architektury a příjemného domorodého obyvatelstva. Ostrovy jsou dále častým cílem velryb, které je zde možné potkávat.  Plavba po zajímavých ostrovech bude spojena s výlety do vnitrozemí. Posledních 6 volných míst. 
 

A nezapomeňte na naši nabídku knih. Nově navíc velká kniha o Richardu Konkolském Richard Konkolski: Být první

 

278
Na horu