Přednáška Jak bezpečně kotvit, poslední místa
V 1800 začíná online přednáška Jak bezpečně kotvit. Chystáte-li se v létě na moře, můžete zlepšit svoji techniku kotvení, zbavit se chyb, které děláte, získáte jistotu. Budete kotvit častěji a bezpečněji. A navíc ušetříte…
Dozvíte se, jak pracuje kotva, uvidíte, co se stane, pokud za ni zatáhnete, podíváme se na vliv délky řetězu na kotvení, na co je třeba si dát pozor při měření hloubky, co dokáže kotevní řetěz.
Dále se podíváme na druhy kotev, na to jak drží, jaký je poměr cena/výkon, jaká je nejlepší, jaké síly na kotvu působí, jak se určuje potřebná velikost kotvy, kolik řetězu můžete vést na přídi, jak poznat délku vypuštěného řetězu, jaké jsou nejslabší články kormidelního mechanizmu...
Nezapomeneme ani na techniku kotvení, na výběr místa, bezpečné lokality, na Google mapy a jak při kotvení pomáhají, Jak a kde kotvu vypustit, jak ji vyzkoušet, jak se uvázat ke břehu, jak zajíždět k molu, nebo co dělat v bouřce...
Toto a ještě mnohé další věci se můžete dozvědět již dnes během přednášky.
7274
Související články
Jak přečkali bouři na Istrii na kotvě?
Jak přečkali bouři na Istrii na kotvě?
Německý Yacht přinesl zajímavý popis přípravy na bouři a její přečkání minulý týden v Rovinji. Svoji strategii popsali manželé Schmidbauerovi. Připomínám, že vítr dosahoval rychlosti 60 uzlů a 30 lodí skončilo na pobřeží.
Proč je nebezpečný člun na přední palubě
Proč je nebezpečný člun na přední palubě
Nafukovací člun bývá často uložen na přední palubě. Toto umístění může mít tragické následky.
Kotvení v bočním větru mezi lodě
Kotvení v bočním větru mezi lodě
Plujete v Řecku, potřebujete zakotvit a zajet mezi lodě. Fouká solidní boční vítr. Jak na to, aby vás vítr nesnesl na závětrnou jachtu?