Search
× Search
Na houpačce mezi životem a hlubinou
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Na houpačce mezi životem a hlubinou

Dnešní ráno v Zadaru na Trpimirovoj obali připomínalo to nejlepší z filmů s Belmondem. Auto balancující na pomezí života a mořské hlubiny. Nebezpečný případ plný napětí a nervů z oceli.

Za kalného jitra nezvládla žena mířící do centra Zadaru na nábřeží svého modrého broučka, šla do smyku, jedna otočka, druhá otočka, náklon a autíčko se zastavilo v nestabilní poloze na hraně mezi životem a smrtí.

Žena otevřela oči. Napravo za okénkem nebe, vlevo mořská hlubina, vpředu Obala Kneza Trpimira. Pohyb rukou vlevo a svět se sklání do hlubin. Hlava vpravo a nestabilní houpačka se vrací zpět.

Chce cigaretou uklidnit nervy. Krabička je ve dveřích vlevo, náklon hrozí pádem na mořské dno. Proto raději sahá vpravo pro telefon. Autíčko mění polohu pár stupňů k životu.

Volá manžela, ten zase vatrogasce. Bojovníci s ohněm přijíždějí s kompletní technikou a začínají boj se stabilitou. Sledují, rozvažují, nechtějí udělat chybu. V mořské hlubině si drží palce predátoři a mrchožrouti.

Velitel hasičského družstva přispěchá na člunu s nekonečnou podpěrou, kterou spustí do hloubky 1023 metrů a vzpříčí jí kolo uvízlého vozítka. Je napůl vyhráno!

Další postup již byl rutinou. Jakmile byla zajištěna stabilita na 3 body, přijel Dragutin Marković se svým náklaďáčkem, natáhl ruku, podržel modrého broučka za střechu a zachráněná řidička mohla vystoupit z vozu. Zvědavci nakonec museli na šťastné vyvrcholení záchrany ještě půl minuty počkat, než v nouzi uvízlá řidička dokončila zajímavý telefonní hovor se svojí nejlepší kamarádkou.

3206
Na horu