Zajímavé kurzy a přednášky
Před letošní jachtařskou sezónou pro vás stále máme několik míst na zajímavých kurzech a přednáškách. Namátkou zmíníme sólový jachting a trim s vítězem Rolex Middle Sea Race, přístavní manévry na katamaranu, nebo volná místa na přednášce o přístavních manévrech.
S blížící se sezónou je nejvyšší čas na zdokonalení svých jachtařských dovedností. Oblíbená přednáška o přístavních manévrech, kterou připravujeme již čtvrtým rokem, je na programu v Praze, Brně a v Ostravě. Jde sice jen o teorii, i ta vám ale dokáže v přístavech a marínách dodat tolik potřebný klid.
Kromě přednášek se věnujeme přístavním manévrům i prakticky. Všechny třídenní kurzy na jednotrupé jachtě v Chorvatsku jsou již vyprodány, poslední místa zbývají na třídenním kurzu manévrů na katamaranu. Před svojí letní plavbou získáte jistotu v té nejdůležitější činnosti,
Jsou-li pro vás tři dny moc, máme vlastní jednotrupou plachetnici s kormidelním kolem, která je určena na trénink přístavních manévrů v Praze na Vltavě. Většina vypsaných termínů je již obsazena, stále však máme volná místa.
Pro nejnáročnější jachtaře nabízíme exkluzivní kurz trimu s naším nejlepším sólovým jachtařem Milanem Koláčkem. Třídenní kurz v Řecku proběhne na sportovním speciálu Pogo 12,50. Je to jachta, která vychází ze závodních speciálů třídy Classe 40. Pro Pogo není hranice 20 uzlů nepřekonatelnou laťkou. Milan Koláček má připravenu třídenní plavbu ve dne i v noci, během které vás naučí pracovat s kompletní sadou plachet, která je na lodi k dispozici. Vedle trimu se také přiučíte techniky sólových jachtařů. Volná jsou poslední místa.
3403
Související články
Přístavní manévry na jachtě s dvojicí kormidel, poslední místo
Přístavní manévry na jachtě s dvojicí kormidel, poslední místo
Mnoho charterových jachet má dvojici kormidelních listů. Chcete zvládnout bez stresu jejich ovládání v přístavech? S námi máte poslední možnost. Uvolnilo se nám jedno místo.
V přístavu rychle, nebo pomalu?
V přístavu rychle, nebo pomalu?
Včera jsme debatovali na FB o tom, jaká rychlost je při zajíždění ideální. Zajímavá otázka, na kterou jsou dvě odpovědi. Obě mají své pro, i když jsou protichůdné. Tak kde je pravda?
K čemu slouží otěžový vozík?
K čemu slouží otěžový vozík?
Plujete na plachty, gena za předním lemem flatruje. Přitáhnete na otěži, flatrování přestane. Spodní špiony vlají vodorovně dozadu, jachta se rozjede. Při bližším pohledu zjistíte, že vršek geny ale spokojeý není. Loď by mohla plout ještě rychleji. Co s tím?