Už se platí i v Zelené jeskyni!
Od včerejška se v Zelene špilji na ostrůvku Ravnik u Visu platí. A není to zrovna málo!
Chorvatska se na našich stránkách často zastáváme. Je to dáno tím, že naše zkušenosti byly obvykle dobré a jejich cenotvorba je jejich záležitostí. Koneckonců v turistické Praze za kafe či oběd také zaplatíte nehorázné nesmysly. A parkování zdarma? To už je také známé jen z vyprávění (a nejen v Praze).
Včera ale přibyl další chorvatský poplatek, který je velmi divoký. Za návštěvu Zelene špilje na Ravniku se platí. Díra vykutaná do ostrova vlnami je zpoplatněná. Jako by na tom měl někdo zásluhu… Prostě jen díra ve skále… Jako by nestačila Modra špilja...
Cena neuvěřitelných 70 kun na hlavu a 35 kun děti! „Ať s tím jdou do p….e,“ chtělo by se zařvat.
To je už za vlasy přitažené. Přijedete do Chorvatska, zaplatíte loď, platíte přístavy a kotevní bóje, platíte restaurace, boravišnu taxu, bláznivě vysoké DPH a kdovíco ještě. A pokud se chcete na něco podívat, tak za to chtějí další prachy. To by za chvíli mohli vybírat za pohled na Hvar, Korčulu či Brač, ne?
Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že pokud tam jedete (do této špilji či jiné zpoplatněné podivuhodnosti), s poplatkem souhlasíte. Je to stejné, jako když odsouhlasíte zaškrtnutím políčka podmínky na webu...
Je to tedy na vás. A jen tak mimochodem, žádná velká paráda vás tam nečeká. Rozhodně ne za 70 kun na hlavu.
Za informaci děkujeme Tomáši Krejzovi.
6868
Související články
Ceny přístavů ve Splitu a okolí
Ceny přístavů ve Splitu a okolí
Kolik zaplatíte za stání v přístavech Splitsko-dalmatinské županije? A jak dlouho můžete stát v přístavu zdarma?
Stojí za to navštívit Kornati?
Stojí za to navštívit Kornati?
Před pár dny se na facebookovém profilu Lodních novin objevil dotaz, jestli má smysl navštívit národní park Kornati navzdory tomu, že cena vstupného na tři dny přesahuje cenu automobilu Škoda Rapid v luxusní výbavě.
Problémy s charterem v Turecku
Problémy s charterem v Turecku
Poslední týden je v Turecku pro majitele charterových firem na sebevraždu. Před týdnem to vypadalo, že lodě plující pod jinou než tureckou vlajkou, nebudou moci provozovat charter. Včera bylo omezení zrušeno a místo toho byla zvýšena sazba za charterové povolení na desetinásobek.