Kam se schovat v bouřlivém počasí? 1. díl
Plujete na Jadranu a předpověď hlásí věci, že by bylo lepší, kdyby vůbec nehlásila. Do maríny se vám nechce a bojíte se, že jinde nebudete v bezpečí. Kam se schovat?
Přineseme vám postupně pár tipů na místa, kde je bezpečně i tehdy, kdy počasí vyhrožuje tím nejhorším. Jde o místa, kde je možné zakotvit takřka za jakékoli předpovědi. Jsou chráněná před vlnami téměř dokonale. A jak je známo, pokud kotvíte, jsou to právě vlny, které mohou způsobit, že vás kotva neudrží.A rozhodně vám způsobí bezesnou noc.
Rogoznica
Marínu Rogoznica znáte a stejně tak znáte i nábřeží před starým městem. Pokud ale hledáte bezpečné místo na kotvu, musíte dále. Vplujete do zátoky před městem a nezamíříte vlevo k městu, ale pokračujete rovně dál až za ostrov, na kterém staré městečko leží.
Až zde se uhnete vlevo a pokračujete na sever až ke konci zátoky. Zde najdete místo se správnou hloubkou, kde budete moci zakotvit. Nebude to nejkrásnější lokalita na světě, ale pokud vám jde o to, přečkat bouřlivou noc, je to místo spolehlivé.
Poznámka
Za škody vzniklé vaším špatným zakotvením neručíme.
9921
Související články
Proč neopouštět jachtu na kotvě
Proč neopouštět jachtu na kotvě
Kotviště u Stromboli je známé. Známé tím, že stojí za starou belu. Špatně drží kotva a není chráněné před vlnami. Ukázalo se to i během naší jarní plavby.
Kotvení na velkých hloubkách
Kotvení na velkých hloubkách
Na jaké hloubce jste ochotni zakotvit s charterovou jachtou? Myslím bezpečně zakotvit. Ve všech ohledech slova bezpečně. Na standardní charterové jachtě s 50 metry kotevního řetězu.
Kolik je třeba kotevního řetězu
Kolik je třeba kotevního řetězu
Na charterových jachtách v Chorvatsku bývá 50 metrů kotevního řetězu. V Řecku je to často 70 metrů. Čím více řetězu, tím lépe drží kotva. Proč tedy nemít 100 metrů?