Search
× Search
Kam se schovat v bouřlivém počasí? 1. díl
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Motorové jachty

Kam se schovat v bouřlivém počasí? 1. díl

Plujete na Jadranu a předpověď hlásí věci, že by bylo lepší, kdyby vůbec nehlásila. Do maríny se vám nechce a bojíte se, že jinde nebudete v bezpečí. Kam se schovat?
 

Přineseme vám postupně pár tipů na místa, kde je bezpečně i tehdy, kdy počasí vyhrožuje tím nejhorším. Jde o místa, kde je možné zakotvit takřka za jakékoli předpovědi. Jsou chráněná před vlnami téměř dokonale. A jak je známo, pokud kotvíte, jsou to právě vlny, které mohou způsobit, že vás kotva neudrží.A rozhodně vám způsobí bezesnou noc.


Rogoznica
Marínu Rogoznica znáte a stejně tak znáte i nábřeží před starým městem. Pokud ale hledáte bezpečné místo na kotvu, musíte dále. Vplujete do zátoky před městem a nezamíříte vlevo k městu, ale pokračujete rovně dál až za ostrov, na kterém staré městečko leží.

 

Až zde se uhnete vlevo a pokračujete na sever až ke konci zátoky. Zde najdete místo se správnou hloubkou, kde budete moci zakotvit. Nebude to nejkrásnější lokalita na světě, ale pokud vám jde o to, přečkat bouřlivou noc, je to místo spolehlivé.


Poznámka
Za škody vzniklé vaším špatným zakotvením neručíme.

 

 

 

 

9639
Na horu