Jak řeší v Indonésii nelegální rybolov
Do indonéských vod zajíždějí lovit rybáři z mnoha jiných zemí. Při svém pytlačení si neberou servítky. Ničí tak nejpestřejší korálovou oblast na světě. Úřady problém řeší drasticky, ale účinně.
Indonésie je domovem 60 % světové korálové populace. A korály jsou místem, kde nový život často vzniká. Pytláci v indonéských vodách řešili jen to, jak nejrychleji nalovit ryby a zmizet. Způsoby jsou různé a obvykle velmi nešetrné. Často po nich zbývá naprostá spoušť.
Proto se úřady rozhodly, že pytlácké lodě budou potápět. Je to drastické řešení, ale funguje. Od začátku této téměř válečné kampaně bylo potopeno 170 rybářských lodí. Asi není těžké hádat, odkud je nejvíce nelegálních rybářů v Indonésii.
I tato metoda však má svá rizika. Nedá se předpokládat, že by před potopením byly rybářské lodě zbaveny náplní a vyčištěny. Ale třeba se pletu...
3101
Související články
Když se za plavby nalodí žralok
Když se za plavby nalodí žralok
Na tuto plavbu za úlovkem skupina novozélandských rybářů jen tak nezapomene. Výpravu za makrelami u severovýchodního pobřeží severního ostrova Nového Zélandu jim zpestřil žralok mako, který tak nějak nastoupil za plavby.
Záchrana po 66 hodinách v moři
Záchrana po 66 hodinách v moři
Turecký kapitán nákladní lodě spadl přes palubu. Rozjela se neúspěšná záchranná akce. Po 66 hodinách vytáhl trosečníka z vody indonéský rybář vracející se z lovu. Trosečník byl v pořádku, snad jen trochu žíznivý. Celý příběh však má i tajuplnou koncovku.
Argentinci potopili čínskou loď
Argentinci potopili čínskou loď
Argentinská pobřežní stráž byla donucena potopit čínskou rybářskou loď. Číňané nereagovali na varovné výstřely, tak dostali přímý zásah. Rybářská loď se později potopila.