Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Když se za plavby nalodí žralok
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti

Když se za plavby nalodí žralok

Na tuto plavbu za úlovkem skupina novozélandských rybářů jen tak nezapomene. Výpravu za makrelami u severovýchodního pobřeží severního ostrova Nového Zélandu jim zpestřil žralok mako, který tak nějak nastoupil za plavby.

Kapitán lodi přiznal, že všichni na palubě dostali obrovský strach. Dospělý žralok mako je v průměru dlouhý 2,5 až 3,2 m a váží 135 až 230 kg. Tento mohl mít podle kapitána 150 kg.

Na palubě se zjevil jako blesk z čistého nebe. Chytil se na návnadu na velké makrely a podle vyjádření majitele lodi Ryana Churchese poté „vyskočil z vody jako při leteckém představení“.

Představení, při kterém posádce tuhla krev v žilách, pokračovalo zmítáním žraloka na přídi, než se čumákem zasekl v příďovém koši. Poté se ale dokázal vyprostit a bez zjevného zranění opět sklouzl do vody.

Kapitán pro deník New Zealand Herald uvedl: „Měli jsme štěstí, že přistál na přední část lodi a my byli chráněni nástavbou. Kdyby skočil do kokpitu, mohlo to dopadnout úplně jinak.“

Celé to zní jako těžko uvěřitelná legenda z rybářské krčmy, ale důkazní materiál v podobě videa z místa činu vypadá dosti věrohodně.

 

461
Na horu