Indický expres
Jestli někdo „umí“ Indický oceán, tak je to Francis Joyon & His Boys. Jeho Indický expres dokáže během pouhých pěti dnů dát téměř 4500 mil!
Současným držitelem rekordu v plavbě přes Indický oceán je IDEC Sport Francise Joyona. Celý oceán dokázal překonat za 7 dnů. Pintlich. Loni 12.12. překonal jen několik hodin starý rekord o 10 metrů delšího trimaranu Spindrift 2.
Malá pikanterie
Rekord v plavbě přes Indický oceán se standardně překonává 12.12. Proč? To nevíme, ale podívejte se na poslední tři držitele tohoto rekordu.
12.12.2011 Banque Populaire V 8 d, 7 h, 23 m
12.12.2015 Spindrift 2 8 d, 4 h, 45 m
12.12.2015 IDEC 7 d
Ale zpět k tomu, proč jsme o rekordu začali. IDEC Sport má našlápnuto k překonání vlastního rekordu přes Indický oceán. Má za sebou více než polovinu oceánu a tři dny plavby. Před sebou 2000 mil k Tasmánii a k dobru další 4 dny. Přitom se dá předpokládat, že při stávajícím tempu vstoupí do Pacifiku již za necelé tři dny. To by znamenalo vylepšení rekordu o 24 hodin. Slušný, ne?
5000 mil ve frontě
IDEC Sport pluje v jedné jediné studené frontě už téměř 5000 mil. To je neuvěřitelné! Rychlost se stále pohybuje mezi 35 a 38 uzly! Denní výkony za posledních 5 dnů neklesají pod 850 mil, maximum je 879 mil/24 hodin.
IDEC Sport vplul do vznikající fronty uprostřed jižního Atlantiku a od té doby se veze bez jediného obratu. Jen na rychlost. Plyn na podlaze, abychom se udrželi před frontou. To je denní rozkaz několika posledních dnů. Posádka je poslušná a rozkaz plní.
Dá se předpokládat, že k Tasmánii IDEC Sport tempo udrží. Co bude dál, to teprve uvidíme.
Červený trimaran letí jako expres. TGV. Ze ztráty na rekord 700 mil je nyní náskok 200 mil. A to si v této části plavby nevedl držitel rekordu v plavbě kolem světa Banque Populaire V špatně. Přesto mu Joyon nadělil 1000 mil.
Polohu lodi najdete zde.
3657
Související články
Přešel Messinu suchou nohou
Přešel Messinu suchou nohou
Nejde sice o biblický zázrak, i když pro mě to určité prvky zázraku jeví. Jaan Roose z jisté nejmenované pobaltské země přešel po kusu popruhu Messinu. Mezi dvěma elektrickými sloupy, které si jistě ti, kdo tudy pluli, pamatují. 3646 metrů, ve výšce 220 metrů nad hladinou moře.
Největší příliv na světě
Největší příliv na světě
Kde je na světě největší rozdíl hladin mezi přílivem a odlivem? Kolik to je? V Benátkách je maximum 1,2 m, Na Tenerife je to 2,5 m, V Hamburku 4,6 m. Kde je největší příliv v Evropě a jaký je největší skok na světě?
Proč je hurikán Beryl rekordní?
Proč je hurikán Beryl rekordní?
Hurikán Beryl zasáhl oblast mezi Grenadou a Sv.Vincentem silou nejvyššího 5. stupně na Saffir-Simpsonově stupnici. Záběry například z ostrova Carriacou ukazují většinu staveb zničených. Jde o nejčasnější hurikán v historii sledování, který dosáhl 5. stupně. Co za to může?