Hledá se strážce majáku…
Splitský Plovput vypsal výběrové řízení na místo strážce majáku. Jedná se o vymírající profesi, na Jadranu jich jsou již jen poslední tři desítky. Pracuje se ve směnách 15 dnů práce, 15 dnů volno a odměna činí 6 – 7000 kun.
Představa o práci na majáku může být poněkud zkreslená. Myslite-li si, že je to o tom, večer to roužnout a ráno vypnout, jste na omylu. Plovput očekává, že hlídač bude také pečovat o jemu svěřený objekt, když to bude třeba, tak i se zednickou lžící v ruce. Dále je součástí práce na majáku je celá kupa úředničiny, kontrolovat, zapisovat, vést evidenci. Asi nejotravnější prací pak je vyluzování pravidelných zvuků v případě selhání automatického signálu do mlhy.
Co se týče znalosti cizích jazyků, požadavky nejsou žádné, neočekává se, že by si měl strážce majáku s kým povídat.
3503
Související články
Jak daleko je vidět světlo majáku?
Jak daleko je vidět světlo majáku?
Světlo majáku Mulo uvidíme ze vzdálenosti… Počkejte podívám se do mapy… Ze vzdálenosti 12 mil. Hmmm, a bude to tak, když je viditelnost jen 5 mil?
Renovace, nebo přesun? Nejhezčí německý maják čeká na verdikt památkářů
Renovace, nebo přesun? Nejhezčí německý maják čeká na verdikt památkářů
Jedna z nejznámějších technických památek v Německu, maják Roter Sand, čelí drsným podmínkám Severního moře již 140 let. Ačkoli v průběhu dekád prošel několika renovacemi, jeho stav není nejlepší. Věž potřebuje důkladnou rekonstrukci. Památkáři řeší jak její pojetí, tak především výši nákladů.
Unikátní britské majáky 5: Kde se ubytovat?
Unikátní britské majáky 5: Kde se ubytovat?
Dost bylo historie, žít se musí tady a teď. V posledním díle seriálu o britských majácích si představíme ty, v nichž stojí za to strávit noc.