Milan Koláček v Solo Maitre Coq
Dnes odstartoval Milan Koláček do dalšího závodu třídy Figaro. Závodu se účastní 40 sólových jachtařů. Na startu si Milan vedl famózně a návětrnou bóji otáčel na druhém místě.
V dalších hodinách pokračoval ve vynikajícím výkonu. Po 30 mílích od startu otáčel před La Rochelle na skvělém třetím místě, když se mu za zády podařilo udržet i třetího z Vendée Globe Jeremie Beyoua.
Nyní má celé startovní pole před sebou velmi dlouhou stoupačku až k bretaňskému Lorientu. Severozápadní vítr vane nyní rychlostí kolem 20 uzlů, ale během noci bude slábnout a stáčet se k severu.
Na stoupačce se Milanovi tolik nedaří. Momentálně je na 19. místě. V profesionální třídě Figaro je však jakékoli umístění v první polovině startovního pole velkým úspěchem. Navíc je ve hře trofej pro nejlepšího nováčka. A o tu Milan také hraje.
Polohu lodí najdete zde.
3416
Související články
Bude to ještě dlouhé. A dramatické…
Bude to ještě dlouhé. A dramatické…
Pro třídu Class40 bude Transat Cafe L´Or ještě dlouhý. Spolehlivý pasát ztratil spolehlivost a místo expresu do Karibiku bude plavba do cíle připomínat spíše lokálku do Zadní Třebáně.
Spíše jih, ale…
Spíše jih, ale…
Milan Koláček s Pierrem Brasseurem plují na 13. místě závodu Transat Cafe L´Or. Šance na první desítku stále žije. Záleží na počasí 600 mil na severozápad od nich. Dostane se severní skupina z tlakové výše?
Severní, nebo jižní skupina?
Severní, nebo jižní skupina?
1700 mil zbývá do cíle Milanu Koláčkovi s Pierrem Brasseurem. Jsou na 17. místě, ale severní skupina se zdá být na dohled. To by mohlo znamenat posun do první desítky…