Search
× Search
Vítěz Mrduje kápem drogového klanu?
Daniel Vodička

Vítěz Mrduje kápem drogového klanu?

Třiatřicetiletý Miloš Radonjić z Černé Hory čeká v Terstu na vydání do USA. Američané ho viní, že je hlavou kavačkiho klanu, jehož hlavní podnikatelskou aktivitou je transport a prodej kokainu. Radonjić tvrdí: „Jsem nevinný, spletli jste si mě se jmenovcem…“

Vítěz poslední Mrduje a vlastník jachty Maxi Jena (24 m) byl zadržen v říjnu v Terstu před regatou Barcolana na základě mezinárodního zatykače vydaného 15. září v New Yorku. Od té doby čeká na vydání do USA. Jeho právník Alessandro Maria Tirelli však tvrdí, že klientovi se děje veliká, ale opravdu veliká nespravedlnost.

A Radonjić? Vydání do USA se mu nezamlouvá a, kope kolem sebe a bojuje… Celá ta věc prý je jedno velké nedorozumění. Mezinárodní zatykač je prý vydán správně. Na Miloše Radonjiće. Je to však prý jeho stejně starý jmenovec. Zatčený Miloš Radonjić uznává, že si je drogovým bossem trochu podobný. (na přiloženém snímku v bílé košili úspěšný skipper, v červeném tričku jeho jmenovec drogový boss). Rezolutně však odmítá, že by se jednalo o něj. A otisky prstů, které Američané našli? Prý by se mohlo jednat o první zdokumentovaný případ shodnosti otisků dvou rozdílných osob, který by mohl celou kriminalistiku obrátit naruby. Radonjić s Tirellim to chtějí dokázat.

Radonjić tedy byl zatčen. A jak dopadla jeho jachta Maxi Jena na Barcolaně? Podle deníku Corriere della Sera jachtu v závodě vedl Milošův bratr Marko. Posádka však prý dvakrát nastartovala motor…

Celé to vypadá na velký úspěch americké a italské policie. Nebo na kampaaaň, jak říká agent Bureš. I to je zajisté možné.

Tolik převzaté informace z webu Morski.hr.

559
Na horu