Přístavní manévry červená
× Search
Trimaran Spindrift má za sebou 45 hodin plavby a je na dohled od Tenerife. Od startu uplul 1421 míli a má náskok na rekord 118 mil. Největší závodní trimaran na světě vede Yann Guichard, který stojí v čele dvanáctičlenného týmu. Cílem je obeplout svět za méně než 40 dnů a 23 hodin. Zatím vše běží podle plánu. Pasát vane rychlostí 24 uzly, výška vln je 3 metry a teplota je příjemných 21°C. Od startu posádka spotřebovala 12 kg potravin z půl tuny, která je na palubě. Dnes je na programu vepřové na středomořský způsob a zeleninové rizoto. Samozřejmě v úpravě freeze dried. Weather routerem na tomto rekordním pokusu je je vynikající francouzský meteorolog Jean-Yves Bernot. Podle jeho propočtů to vypadá na rekordní čas k rovníku pod hranicí 5 dnů. Pokud se podaří chytit tlakovou níží, která se za pár dnů vytvoří u Salvadoru de Bahia, tým si výrazně zkrátí cestu jižním Atlantikem a nebude muset obeplouvat tlakovou výši nad Svatou Helenou. To by pak znamenalo...

Padne hranice 40 dnů?

Na rekordní plavbu kolem světa vyplul největší závodní trimaran Spindrift. Dvanáct členů posádky se pokusí dovést loď zpět do Bretaně za méně než 40 dnů a 23 hodin. Nebude to vůbec snadné.

Kdo vyhraje Golden Globe Race?

Sednete na jachtu, pro kterou je 6 uzlů ďábelskou rychlostí a vydáte se na závod kolem světa. Chce to odvahu, trpělivost a samozřejmě vytrvalost. Nemůžete být doma dříve, než za 200 dnů. A spíše...

Sólo a nonstop kolem světa

Téměř dva roky zbývají do startu zřejmě nejtěžšího závodu na světě, který nese jméno Vendée Globe. Sólo, nonstop a bez pomoci kolem světa. Již nyní je jasné, že dostat se na start nebude snadné.

Bouře 70 uzlů

Extrémní bouře se žene na třetího v Golden Globe Race Uku Randmaa. Zřejmě poslední bouře Jižního oceánu. Vítr by ale mohl přesahovat 70 uzlů.

Wild Oats XI znovu první

První lodí v cíli savného závodu Rolex Sydney Hobart se stala již po deváté Wild Oats XI. V reálu byla první v Hobartu již desetkrát, ale to loňské vítězství se nepočítá.

Dvě třídy ve Volvo Ocean Race

Příští ročník Volvo Ocean Race, ať už bude jméno jakékoliv, se pojede ve dvou třídách jachet. Jednou z nich bude stará známá VO65 a druhou bude revoluční IMOCA. Můžeme tedy říci, že design jachet udělá mílové skoky vpřed.

Poslední
Na horu