Užitečná aplikace na počasí v Chorvatsku
Žijeme v době aplikací. Někteří mladší jsou dokonce přesvědčeni, že není-li na problém aplikace, problém nemá řešení. Nyní je tedy dostupná detailní aplikace na počasí na Jadranu.
Většina jachtařů je zvyklá pracovat v Chorvatsku s webem DHMZ a s předpovědním modelem Aladin, jehož výstupy jsou na webu zveřejněny. Nová aplikace s počasím však nabízí ještě více. Zatímco Aladin na stránkách DHMZ nabízí výstupy po 3 hodinách, v aplikaci je to po hodině.
Jde o aplikaci nIS, o které jsme již jednou psali.
Do aplikace je zařazena i předpověď počasí.
Vedle klasické psané předpovědi pro námořníky, jsou dále dostupné grafické výstupy větru, tlaku vzduchu, teploty, oblačnosti, vln a pro UV sensitivní námořníky i UV index. Většina těchto výstupů je připraveno po hodinových krocích.
Co se jachtingu týče, jistě by se více než bílá clona zatažené oblohy hodila předpověď bouřek, ale třeba to jednou přijde. A pokud ne, i toto je dobré.
O dalších užitečných funkcích této aplikace jsme již psali. Pokud aplikaci ještě nemáte a chystáte se do Chorvatska, jistě o ní uvažujte.
16573
Související články
Jedete na loď? Co s sebou?
Jedete na loď? Co s sebou?
Vyplouváte zanedlouho na charter do Středomoří? Teploty sice stoupají, to ale neznamená, že tak musí být stále. Víte, co je dobré si vzít s sebou?
287 metrů hloubka, dno pod hladinou moře
287 metrů hloubka, dno pod hladinou moře
Rozdíl mezi okolní krajinou a dnem jezera je podle současných měření 528 metrů. Může jít o nejhlubší jezero v Evropě. Vápencové stěny se zrcadlí v jezerní hladině. Proto se jmenuje Červené jezero.
Ve Verudě včera hořelo
Ve Verudě včera hořelo
V maríně Veruda u Puly včera vypukl požár na jedné z jachet. Požár v maríně se může velmi rychle šířit. Hořlavin je po ruce dost.