Proč nejezdit na loď v srpnu?
Nejteplejší moře je ve Středomoří v srpnu. Všude je plno ovoce. Počasí je stabilní. Tak proč se navzdory kladům vydat na jih raději někdy jindy?
Srpen je měsíc, kdy jsou prázdniny na vrcholu v celé Evropě. Na jih se rozjedou Němci, Rakušané, Poláci, Maďaři. Po teplém moři lační obyvatelé střední, severní i západní Evropy.
To z velké části platí i o červenci, tak čím se tak liší srpen?
Situací v Itálii. V Itálii mají snad všechny velké podniky celozávodní dovolené v srpnu. Tedy alespoň v první polovině srpna. Všichni Italové vyjedou na dovolenou a to je 60 milionů lidí. Všichni sice nejedou na jachtu, ale najde se jich i tak dost. A ti zaplaví nejen italské vody, ale také okolní krajiny, především Chorvatsko a Řecko.
Chorvatsko je charterovou velmocí. Počet charterových lodí přesahuje 4000. K nim je třeba o prázdninách připočítat soukromé jachty kotvící v Chorvatsku a v srpnu pak velikou italskou flotu, která vypluje poslední červencový víkend a jejíž cesta přes Jadran připomíná invazi.
Nemáte-li rádi plná kotviště, toto je důvod, proč si pro letní plavbu vybrat jiný termín.
5300
Související články
Proč neopouštět jachtu na kotvě
Proč neopouštět jachtu na kotvě
Kotviště u Stromboli je známé. Známé tím, že stojí za starou belu. Špatně drží kotva a není chráněné před vlnami. Ukázalo se to i během naší jarní plavby.
Peklo a ráj Thajska (3. díl)
Peklo a ráj Thajska (3. díl)
Již třetí díl článku Jiřího Sochora o plavbě v Thajsku. Skvělé proto, abyste věděli, co vás u pobřeží země na jihovýchodě Asie bude čekat.
Peklo a ráj Thajska (2. díl)
Peklo a ráj Thajska (2. díl)
Pokračujeme na zajímavé plavbě Jiřího Sochora v thajských vodách. Jeho charter se rozhodně lišil od běžných plaveb, na které jsme v Evropě zvyklí. Navíc bylo vedro. Pekelné vedro…