Pozor! Velmi silné bouřky na Jadranu
Dnes během dne a v noci na zítřek hrozí na Jadranu nebezpečí velmi silných bouřek. Meteorologické varování mluví o supercelách, přívalovém dešti, bleskových povodních, silném větru, krupobití, a dokonce i nebezpečí tornád.
Pro jachtaře je toto varování, o kterém mluví ve svém výhledu na dnešek meteorolog Marko Korošec, poplašným signálem, který velí, vybrat si na dnešní noc mimořádně bezpečné kotviště, přístav, nebo marínu. Nejvyšší varování se vztahuje na celé pobřeží chorvatského Jadranu, část Černé Hory, Slovinsko a část severní Itálie. Nižší stupeň varování platí pro celý Jadran a dokonce i oblast od Neapole po západ Sicílie.
Chorvatští meteorologové varují před bouřkami, na středním a jižním Jadranu před jugem až do 40 uzlů a na severu před stejně silnou bórou, která ve Velebitském kanálu může vystoupat až na 50 uzlů.
Údaje o přechodech bouřek najdete i na serveru Windy. Zvolit můžete zobrazení Déšť, bouřky, nebo Bouře.
Pohyb bouřek můžete také sledovat na výstupech meteorologických radarů v Chorvatsku.
Na videu pod článkem se můžete popdívat, jak vypadal včera přechod bouřky v Umagu na Istrii.
6704
Související články
Jedete na loď? Co s sebou?
Jedete na loď? Co s sebou?
Vyplouváte zanedlouho na charter do Středomoří? Teploty sice stoupají, to ale neznamená, že tak musí být stále. Víte, co je dobré si vzít s sebou?
287 metrů hloubka, dno pod hladinou moře
287 metrů hloubka, dno pod hladinou moře
Rozdíl mezi okolní krajinou a dnem jezera je podle současných měření 528 metrů. Může jít o nejhlubší jezero v Evropě. Vápencové stěny se zrcadlí v jezerní hladině. Proto se jmenuje Červené jezero.
Ve Verudě včera hořelo
Ve Verudě včera hořelo
V maríně Veruda u Puly včera vypukl požár na jedné z jachet. Požár v maríně se může velmi rychle šířit. Hořlavin je po ruce dost.