Search
× Search
For Boat_2024_TOP
One design třída na žabích nohou
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

One design třída na žabích nohou

Italská loděnice Persico představila závodní jachty FLY40 inspirované posledním Americkým pohárem. Chtěla by z nich vytvořit one design třídu, která by měla svůj vlastní závodní okruh.

Italská loděnice vyrábějící závodní jachty se podílela i na stavbě speciálů pro Americký pohár a svoji zkušenost se chystá využít. Výsledkem kooperace s designéry z Amerického poháru je 40 stop dlouhá závodní jachta, která je určená pro pětičlennou posádku a měla by být schopna dosahovat rychlosti rovnající se trojnásobku rychlosti větru. Výtlak jachty se má pohybovat jen kolem 1600 kg, z toho 400 kg bude činit balast v kýlu. Právě kýlem se bude nejvíce lišit od jachet AC75.

	Grafika Persico
FLY40 by měla začínat létat již při větru o rychlosti 7,5 uzlu. Už v těchto podmínkách by mohla být schopna se dle polárního diagramu rozjet až na 25 uzlů. Ve větru o rychlosti 20 uzlů by to mělo být 40 uzlů.

Vypadá to jako zajímavý projekt, který ale nebude pro každého. Zajímavé bude sledovat, jestli se vůbec uchytí, nebo zůstane jen u hezké prezentace.

Parametry

Celková délka    11,8 m

Šířka      3,4 m

Ponor   3,25 m

Výtlak   1600 kg

Cena     nebyla zveřejněna

Více zde.

2039
Na horu