Search
× Search
Lodní noviny mají vlastní loď na kurzy
Daniel Vodička

Lodní noviny mají vlastní loď na kurzy

Lodní noviny si pořídily loď na kurzy přístavních manévrů v Praze. Už nebude třeba jezdil 100 km na Orlík, aby bylo možné si zopakovat přístavní manévry a naučit se tak to nejdůležitější, co přináší klid na palubu.

Jmenuje se Christine a je z Holandska. Je dlouhá 9,5 metru a je vybavena kormidelním kolem.  Podmínky budou stejné, jaké máte při svých plavbách na moři. Základnu bude mít od dubna na Císařské louce v Praze.

Jachta je těžší, než jsou běžné jachty této velikosti. To zpomaluje obratnost menší jachty při manévrech a více ji to přibližuje chováním větším jachtám, na kterých obvykle plujete. Také delší kýl a skeg snižují obratnost jachty a vyžadují tak od kormidelníka větší přesnost a předvídání jejího pohybu. To jsou prvky, které jsou v praxi základem úspěšného manévrování.

Je dobré, pokud jachta, na které se učíte manévry, je minimálně stejně náročná na manévrování, jako jsou pak lodě se kterými jezdíte v praxi. Toho je u hbitých moderních jachet obtížné dosáhnout. Proto jsme sáhli po jachtě starší, která tyto požadavky splňuje.

V Praze na Smíchově bude k dispozici jak pro běžné celodenní kurzy, tak pro kurzy odpolední, v případě zájmu i kurzy individuální.

Běžné kurzy najdete vypsané zde.

3401
Na horu