Kdo trpí nejvíce?
Na koho si zasedl čínský virus nejvíce? Jsou to restaurace? Jsou to noční kluby? Nebo divadla, letecké společnosti, hotely? Chyba! Tím hlavním trpitelem jsou velké pasažérské lodě a jejich majitelé. Ztráty dosahují desítek miliard.
Čínský mor je tu stále s námi. V řecké abecedě variant viru jsme se dostali ke středu. To je dobrá i špatná zpráva. Zatímco však letecké společnosti zvolna pouští do vzduchu další a další linky, restaurace se otvírají pro více hostů, divadla pouští svoji porci zábavy do éteru, velké pasažérské lodě stále trpí.
Každou chvíli přicházejí zprávy, jak na té či oné loni bylo odhaleno tolik a tolik případů koronaviru. Loď společnosti Carnival Corp se musela v neděli vrátit na Floridu poté, co byl na palubě objeven koronavirus.
Společnost Holland America musela otočit svoji loď mířící do Mexika zpět do amerického San Diega. Důvod stejný, mexické úřady odmítly udělit povolení ke vstupu. Zpět na Floridu musela zamířit také loď společnosti Royal Caribbean.
To jsou jen poslední případy Jobových zvěstí, které zasáhly tuto část turistického průmyslu. Ohromné pasažérské lodě, jejichž počet v posledních letech rostl, stojí prázdné v přístavech, nebo plují poloprázdné. A stále znovu se ukazuje, že na plnohodnotné nastartování turistického průmyslu je stále ještě příliš brzy. Zábava pro tisíce lidí na palubě se jen tak nevrátí.
1498
Související články
Největší plovoucí klec pro 7600 pasažérů a 2350 ošetřovatelů
Největší plovoucí klec pro 7600 pasažérů a 2350 ošetřovatelů
Nová největší výletní loď na světě byla loděnicí Meyer Turku předána společnosti Royal Casibbean. Výtlak přes 250 000 tun, na palubě může vést až 7600 pasažérů, kteří se mohou uklouzat k smrti na 6 rekordních tobogánech.
15 hodin čekání na záchranu
15 hodin čekání na záchranu
Pasažér lodě společnosti Carnival odešel z baru na palubě lodě a pak už ho nikdo neviděl. Až za 15 hodin se ho podařilo zachránit z vln Mexického zálivu. Tomu se říká z pekla štěstí.
Dva roky prázdnin končí
Dva roky prázdnin končí
Posledních šest z více než 600 námořníků z Kiribati, kteří kvůli pandemii covid-19 uvízli stovky a tisíce mil od domova, bylo v tomto týdnu dopraveno zpět domů. Skončilo tak dvouleté repatriační úsilí vládních i nevládních organizací ostrovního státu.