Search
× Search
Kdo trpí nejvíce?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Kdo trpí nejvíce?

Na koho si zasedl čínský virus nejvíce? Jsou to restaurace? Jsou to noční kluby? Nebo divadla, letecké společnosti, hotely? Chyba! Tím hlavním trpitelem jsou velké pasažérské lodě a jejich majitelé. Ztráty dosahují desítek miliard. 

Čínský mor je tu stále s námi. V řecké abecedě variant viru jsme se dostali ke středu. To je dobrá i špatná zpráva. Zatímco však letecké společnosti zvolna pouští do vzduchu další a další linky, restaurace se otvírají pro více hostů, divadla pouští svoji porci zábavy do éteru, velké pasažérské lodě stále trpí.

Každou chvíli přicházejí zprávy, jak na té či oné loni bylo odhaleno tolik a tolik případů koronaviru. Loď společnosti Carnival Corp se musela v neděli vrátit na Floridu poté, co byl na palubě objeven koronavirus.

Společnost Holland America musela otočit svoji loď mířící do Mexika zpět do amerického San Diega. Důvod stejný, mexické úřady odmítly udělit povolení ke vstupu. Zpět na Floridu musela zamířit také loď společnosti Royal Caribbean.

To jsou jen poslední případy Jobových zvěstí, které zasáhly tuto část turistického průmyslu. Ohromné pasažérské lodě, jejichž počet v posledních letech rostl, stojí prázdné v přístavech, nebo plují poloprázdné. A stále znovu se ukazuje, že na plnohodnotné nastartování turistického průmyslu je stále ještě příliš brzy. Zábava pro tisíce lidí na palubě se jen tak nevrátí. 

 

1401
Na horu