Search
× Search
Kam jet z Dubrovníku?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Motorové jachty

Kam jet z Dubrovníku?

Pro mnohé je Dubrovník spíše cílovou destinací, než místem, odkud vyplouvá. Tak to ale berte tak, kam se v okolí města podívat.
 

V první řadě je třeba si říci, že Dubrovník je sice krásný, ale tato krása se vám zatraceně prodraží. A je jedno, jetsli budete stát až v maríně Miho Pracat, nebo v přístavu Gruž. Zaplacením v přístavu vše začíná. Například oblíbený výlet na hradby stál 150 kun. A to tak letos určitě nenechají. Co jinde se dá zaplatit, v Dubrovniku jako by ze zlata bylo. Pokud tedy nejste připraveni rozhazovat bankovky po hrstech, spokojte se s okolím města. Má co nabídnout. ve městě se stejně budete jen prodírat davy turistů z výletních lodí.


Šipanska luka

Zdroj Navionics

Zdroj Navionics

Šipanska Luka

V hluboké zátoce ležící přístav má zvláštní kouzlo, které uchvátí snad všechny návštěvníky. Pomalé místo, skryté pod palmami a prastarými platany. V okolí najdete staleté olivové háje a domy z doby, kdy Jadran křižovaly lodě pod benátskou vlajkou.

Třešničkou na povedeném dortu je Konoba kod Marka. Restaurace, kterou je hřích při návštěvě jižního Jadranu vynechat.Čerstvé ryby od místních rybářů.


Jihovýchod Pelješacu 

Zdroj Navionics

Zdroj Navionics

Jihovýchod Pelješacu

Na jihovýchodě Pelješacu západně od ostrůvku Olipa se můžete před převládajícím severozápadním větrem schovat do široké zátoky. Zakotvíte nedaleko vysokého břehu, který je borovicemi porostlý až k samé mořské hladině. Voda je zde odrazem borovic azurová až do zelena, před větrem jste krytí. Klidné místo, které vás slunce zahřeje i brzy na jaře.

 

Jih Koločepu

Zdroj Navionics

Zdroj Navionics

Koločep

Máte-li rádi šnorchlování a objevování krás členitého pobřeží, zakotvěte na jižním pobřeží ostrova Koločep. Přibližně v místě značky. Nebude to nejspíš na celou noc, ale přes den se tam bude nač koukat. Do moře se zde hroutí stěny ostrova, břeh i mořské dno jsou velmi členité. A to samozřejmě znamená, že i velmi živé. Viditelnost pod vodou je tu vynikající a když budete hledat pečlivě, najdete i malou jeskyni. 


Ston

Zdroj Navionics

Zdroj Navionics

Ston

Moře se Stonu dotýká již jen konečkem dlouhého prstu. Je zajímavé se vydat úzkým kanálem až do přístavu u starobylého opevněného městečka. Je krásné, obehnané hradbami, mimořádně staré a stojí za návštěvu. Hradbami je spojené s Malim Stonem na druhé straně poloostrova. Opevnění bránilo poloostrov před ataky z vnitrozemí.

 

Zajímavou atrakcí jsou také místní saliny. Sůl se zde vyrábí již od antických dob.

Dejte si zde ústřice, v Malim Stonu se pěstují.

Za přístav ve Stonu se sice platí, však opak by byl spíše překvapením.


Molunat

Zdroj Navionics

Zdroj Navionics

Molunat

Poslední vesničkou na jihu Chorvatska je Molunat. Dvě zátoky u vesnice mají matoucí názvy. Na jihu je Gornji Molunat a na severu Donji Molunat. Severní zátoka je na kotvení dost hluboká, jižní je ideální. Vesnici zde tvoří jen pár starých vil a kemp. V obchodě nečekejte velkou nabídku, noční život nehledejte. Jste na konci světa. A to je kouzlem tohoto místa.

11622
Na horu