Jak si vede Michal Krysta
Závod přes Atlantik Globe 5.80 Transat pokračuje a celá flotila letí rychlostí 2,2 uzlu vstříc Karibiku. Jak je na tom náš závodník Michal Krysta? Při současném postupu k cíli mají všichni před sebou cca 50 dnů plavby. To znamená, že v lednu, někdy na Ctirada, by se mohlo bouchat šampaňské.
Michal je nyní z celé flotily nejdále na jihu, od nejbližšího kapverdského ostrova ho dělí necelých 200 mil. Těsně za ním se drží švýcarský reprezentant s příšerným jménem Etienne Messikommer (zkuste jeho jméno napsat z první bez chyby). Oba od sebe dělí 12 mil.
Tato dvojice je nejrychlejší a s přehledem má upluto z celého startovního pole nejvíce. Na prvním místě podle vzdálenosti do cíle však nyní pluje britský jachtař Peter Kenyon na jachtě Origami. Vzdálenost do cíle se měří po ortodromě a severní jachta je na tom lépe.
V současné chvíli se celé čelo startovního pole blíží pásu bezvětří. To se ale brzy vyplní a již zítra by měl vát stabilní pasát, který otestuje, jak jsou na tom závodníci ve větrnějších podmínkách. Podmínky v celé pasátové oblasti se srovnají a půjde především o rychlost.
Polohu lodí najdete zde.
2105
Související články
V čem jezdí Milan Koláček
V čem jezdí Milan Koláček
Milan Koláček má letos za sebou dvě regaty přes Atlantik Transat AG2R a Transat Quebec – St. Malo. Ta druhá se jela v extrémních podmínkách daleko na severu. V místech, kterými plují grónské ledovce.
Kdo vyhrál ceny Helly Hansen?
Kdo vyhrál ceny Helly Hansen?
Před 14 dny byla vyhlášena tipovací soutěž na dojezd jachty Fulgur-Evapco do cíle závodu Transat AG2R. Hrálo se o parádní ceny Helly Hansen. Dnes byla soutěž vyhodnocena a vítězové vylosováni.
Trénink ve 40 uzlech
Trénink ve 40 uzlech
Předevčírem ze základny v Lorientu vyplouvala na moře jen Fulgur – Evapco s Milanem Koláčkem a Pierrem Brasseurem na palubě. Na otevřeném moři slibovala předpověď výšku vln až 6 metrů, vítr 8°Beauforta.