Další informace o vestách na pražském letišti
Protože stále více jachtařů si vozí své záchranné vesty a mají s nimi potíže při letecké přepravě, zveřejňujeme všechny informace, které k nám přijdou, i když nemusí být nejčerstvější. Tato je od Štěpána Schejbala.
Ahoj do redakce Lodních novin,
k článku o problémech s vestami na letišti bych pouze připojil svojí zkušenost ze září 2020. Ryanair má sice na webu (a měl to tam i tenkrát):
Ano, ve svém palubním nebo odbaveném zavazadle můžete přepravovat samonafukovací záchrannou vestu se 2 nádobami s oxidem uhličitým (a 2 náhradními nádobami).
Přesto nám vestu odmítli přepravit. Slečně na bráně jsem ukazoval jejich web, podle kterého vestu přepravit lze, ale nebylo mi to nic platné. Údajně se ptala kapitána, který to odmítl. Na moji písemnou stížnost Ryanair neodpověděl.
Překvapivě pozitivně se k tomu postavilo letiště, které mi vestu bezplatně na 3 týdny uložilo. Takže jsem sice byl bez vesty, ale nemusel jsem ji vyhodit do koše.
S pozdravem,
Štěpán Schejbal
4656
Související články
Bezpečnostní mapa lodi
Bezpečnostní mapa lodi
Majitelé své jachty velmi dobře znají a v případě jakékoli závady vědí kam sáhnout. Často však mají na palubě své přátele a známé, kteří se tak dobře neorientují. V krizových situacích nemusí potřebné bezpečnostní vybavení najít.
Sólo jachtař přežil díky vestě a kvalitnímu oblečení
Sólo jachtař přežil díky vestě a kvalitnímu oblečení
K tragédii nebylo daleko v nizozemském vnitřním moři Ijsselmeer. Tamní pobřežní služba KNRM zveřejnila detaily dramatického příběhu, který opět jednou připomněl, jak důležité je nepodceňovat bezpečnost a kvalitní výbavu.
Cesta na břeh může být smrtelná
Cesta na břeh může být smrtelná
Máte na sobě záchranou vestu, když jedete na dinghy na břeh? Může jít o vaši poslední cestu.