Chorvatské maríny zůstanou státní
O privatizaci řetězce ACI marín se mluví již léta. Navzdory tureckému angažmá ve firmě ACI nyní vláda jakékoli úvahy o privatizaci zastavila.
Společnost ACI Marinas vlastní 22 marín na chorvatském pobřeží, od severu Istrie až po Dubrovnik. Dlouhá léta se vede politický boj o budoucnost firmy. Dravců, kteří se v každém okamžiku nad kořistí slétali, bylo vždy mnoho. To byl také jeden z důvodů, proč firma stále zůstala pod státní kontrolou. I když ne docela, protože necelých 11 % ACI vlastní turecká Dogus Group, která je mimo jiné majitelem marín v Sukošanu a Šibeniku.
Firma ACI Marinas byla posledním rozhodnutím vlády zařazena mezi 40 firem, které mají zůstat ve státních rukou.
Firma provozuje 22 marín s celkovou kapacitou přes 6000 míst. Brzy by měla být započata stavba 23. ACI maríny. Měla by vyrůst v Novalji na Pagu a její plánovaná kapacita je 300 míst. Stavba by měla být dokončena do 4 let.
6274
Související články
Jedete na loď? Co s sebou?
Jedete na loď? Co s sebou?
Vyplouváte zanedlouho na charter do Středomoří? Teploty sice stoupají, to ale neznamená, že tak musí být stále. Víte, co je dobré si vzít s sebou?
287 metrů hloubka, dno pod hladinou moře
287 metrů hloubka, dno pod hladinou moře
Rozdíl mezi okolní krajinou a dnem jezera je podle současných měření 528 metrů. Může jít o nejhlubší jezero v Evropě. Vápencové stěny se zrcadlí v jezerní hladině. Proto se jmenuje Červené jezero.
Ve Verudě včera hořelo
Ve Verudě včera hořelo
V maríně Veruda u Puly včera vypukl požár na jedné z jachet. Požár v maríně se může velmi rychle šířit. Hořlavin je po ruce dost.