Ceník přístavů ve Splitsko-dalmatinské županiji?
Kolik zaplatíte za stání v přístavech od Drveniků, přes Trogir a Split, přes ostrovy Hvar, Brač, Vis a Šolta, až na jih Makarské riviéry? Přinášíme oficiální ceník stání.
Oficiální ceník přístavních poplatků ve Splitsko-dalmatinské županiji není jednoduchý. Ale vyznáme se v něm. S trochou zkoumání.
Přístavy jsou stejně jako v ostatních županijích rozdělené podle ceny stání do tří kategorií I. – III. Aby pak byla ještě první kategorie rozdělena na další tři podskupiny I.A, I.B, a I.C. U zbylých kategorií II. A III. už naštěstí k žádnému dělení nedošlo.
Ceník najdete na tomto odkazu. Začněte na stránce 4 dole. Tam najdete již zmíněné rozdělení přístavů do kategorií.
Dále přeskočte až na stránku 16 - Pristojba za vez. Zde vše začíná cenou přístavu Hvar, který je kategorie I.A, tedy nejdražší z drahých. Jachta v délce 10 – 15 metrů zaplatí 8 euro za metr, tedy 14,99 m znamená 120 EUR. Délka 15,01 m už ale znamená 160 euro.
Při platbě se nebere v úvahu, jestli jachta stojí zádí, nebo bokem, případně bokem na jiné lodi.
Katamarany platí dvojnásobek.
1123
Související články
Prasklý tank benzínové pumpy vytéká do moře ve Hvaru
Prasklý tank benzínové pumpy vytéká do moře ve Hvaru
Ve Hvaru vyteklo do moře 15 tun nafty z prasklého tanku benzínové pumpy v lokalitě Križna luka. S nehodou se bojuje, nafty je ale dost.
Proč se tam všichni tlačí
Proč se tam všichni tlačí
Mykonos, Hvar, Dubrovnik, Hydra, Saint Tropez, či Capri. Místa, kde se budete tlačit s davy ostatních světoobčanů, kteří to také musí vidět. Budete se tlačit, budete platit, strkat do sebe, potit se, omdlévat, stres před přistáním, stres v přístavu, stres při odplují. Proč všichni musíme být zrovna tady, a ne nikde jinde?
Kdo je připraven, není překvapen…
Kdo je připraven, není překvapen…
Hvarští policisté prohledali dům 76letého důchodce. Muž měl pocit, že svět není bezpečný. Policisté netušili, že by mohl být až tak nebezpečný.