Search
× Search
Bez papírů a s alkoholem potopil loď
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Bez papírů a s alkoholem potopil loď

V neděli kolem druhé ranní bylo na splitské rivě živo. Mořská víla s 50 turisty na palubě se pokusila přistát na rozjásaném nábřeží nedaleko benzínky. Muž za kormidlem však neměl svůj den, drcnul do zdi a loď se začala potápět. Za 40 minut bylo hotovo…

Pokud víte, jak to vypadá o víkendu v noci na splitském nábřeží, je vám jasné, že kormidelník Mořské víly si pro svou slabší chvilku nemohl vybrat lepší místo/čas. Rána do mola, rozjaření přihlížející na nábřeží a 40 minut na to, aby se sešlo obecenstva mnohem více, než si mohla posádka Mořské víly přát.

Nikomu z posádky lodě, ani z turistů na palubě, se nic nestalo, nedošlo ani ke znečištění moře. Na místo však přibyla policie a ta způsobila muži za kormidlem vrásky na čele. Podle nepotvrzených informací měl v žilách vedle krve také alkohol. Množství nebylo specifikováno.

Alkohol kormidelníkovi přebýval, ale něco mu chybělo. Byla to licence k vedení plovoucího cirkusu. Jeho papíry byly propadlé. Z uvedených důvodů si policie nešťastného ztroskotance nechala ve své péči.

Vrak lodi se podařilo vytáhnout nad hladinu až dnes. Celá operace se ukázala být náročnější, než se předpokládalo. Příď lodi se na dně zabořila do bahna, a to celou operaci značně ztížilo. Během celé operace byl zastaven provoz na splitské čerpací stanici. Nyní již je ale zase Mořská víla na hladině. Probíhá zajištění plovatelnosti a zítra bude odtažena do loděnice na remont.

2135
Na horu