Search
× Search
Ztratila se vrtná plošina
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Ztratila se vrtná plošina

O víkendu foukalo na Jadranu jugo silou orkánu. Když vítr utichl a moře se uklidnilo, zjistila chorvatská společnost iNA, že se jí nedaleko Puly ztratila vrtná plošina. Pokud byste jí zahlédli, slyší na jméno Ivana D.

Plošina Ivana D byla ukotvena cca 50 mil severozápadně od Puly. Jde spíše o plošinku než plošinu, vždyť ani neměla lidskou posádku. Byla určena k těžbě plynu. Během soboty se přestala ozývat a když se v neděli umoudřilo počasí a zlepšila viditelnost, zjistilo se, že utekla. Na místě jí již není více.

Případu se ihned ujala ústředna kriminální policie ze Záhřebu, protože škoda způsobená zmizením Ivany D se šplhá do milionů USD. Na případ byl nasazen USKOK (Ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta), protože panuje podezření, že to někdo mohl zorganizovat. Hlavním vyšetřovatelem je majorJure Stančić.

Foto INA

Foto INA

Uprchlá plošinka
Díky spolupráci s italskou kriminální policií se podařilo zjistit, že na italské straně Jadranu nikdo pohyb Ivany D nehlásil. Podobné informace má USKOK také z Řecka a Černé Hory. Albánská policie (Policia e Shtetit Shqiptar) odpověděla, že jakmile bude mít nějaké informace, tak se ozve. Slovinská policejní centrála odmítla kvůli hraničním konfliktům posledních let s USKOKem spolupracovat, ale varovala, že v případě narušení slovinské suverenity bude postupovat s maximální tvrdostí.  

Po několika dnech tak vyšetřování ustrnulo na mrtvém bodě a major Jure Stančić požádal veřejnost o spolupráci.

V případě jakýchkoli informací o pohybu uprchlé Ivany D kontaktujte ústřednu kriminální policie v Záhřebu (+385 1 4563 111), nebo jakoukoli nejbližší policejní stanici.

3192
Na horu