Zkušenost z cesty do/z Chorvatska
Na včerejší článek o cestování do Chorvatska nám přišlo několik reakcí. Jedna z nich popisuje zkušenosti z cesty do Chorvatska na vlastní loď a zpět.
Protože nechceme, aby inspektoři z hygienické stanice honili jachtaře s nosním štětečkem po domě, ukázkově jsme článek anonymizovali. Jak cesta a opatření probíhali ve zkratce níže.
Dobrý den Dane,
reaguji na Váš článek na Lodních novinách.
Byl jsem na vlastní lodi se synem minulý týden…dokonce jsme i jeli na ostrov Kaprije. Vraceli jsme se v pátek, tedy v době, kdy již platila ona zmiňovaná nesmyslná opatření. Neměli jsme nic. Na Hatích seděli dva příslušníci v autě….Toť vše. Nikdo nás nezastavil.
Pokud by mě stavěli, uplatnil bych zřejmě teorii, že jsem všechny země pouze tranzitoval (tedy celkem v zemi max 12 hodin) a jinak, že jsem pobýval na lodi s českou registrací a právem vlajky, tedy dle mého názoru sice geograficky v Chorvatsku, ale jinak na 20 m2 českého území.
Docela by mě zajímalo, co by se mnou provedli
10476
Související články
Ztroskotání trajektu na Premudě
Ztroskotání trajektu na Premudě
V pátek v 1820 ztroskotal trajekt Princ Zadra u ostrova Premuda. Podle svědků najel plnou rychlostí na útes Bračići na dohled od přístavu Krijal. Na palubě bylo 72 pasažérů. Druhý den šel ke dnu. Na potápěčské mapě Jadranu přibyl nový vrak.
Když se nechce domů…
Když se nechce domů…
Listopad v Praze. Ranní mrazíky, mlha, nízká oblačnost, šedivé dny. A tma. Přílišná porce tmy pro život po padesátce. Nebo raději slunce od úsvitu do soumraku, teploty nad 20 a jachting bez konkrétních cílů?
Jiný Jadran
Jiný Jadran
Teploty 22 – 23°C, moře stále koupací, lodí jen jako šafránu a jejich ceny přívětivé. Slunečný týden, dva, tři. Připlutí do přístavu není třeba plánovat. A jiní turisté? Zaslechl jsem, že jednoho opozdilce zahlédli ve Vodici… Ideální čas na plavbu po v létě vyblázněném Jadranu.