Zadar, invaze muzulmánů
Starý chorvatský přístav Zadar už není tím, čím byl do včerejška. Na horách za tunelem sněhová kalamita a ve městě muzulmáni. Nápisy vzývající Aláha na domech vedle maríny, pytle s pískem, opevněné vojenské stanoviště, suť v ulicích.
Centrem arabské části města je ještě donedávna místními alkoholiky oblíbený bar Delfín vedle maríny. Zdá se však, že hlídači víry rychle zatočí s pelinkovacem, travaricí i proškem. Jediné, co zůstane v Delfínu stále stejné, je toaleta. Nebo spíše záchodek, který je svou velikostí, přístupností a umístěním unikátní v celé Evropě.
Foto Lodní noviny
Pytle s pískem, kontrolní stanoviště pro strážce víry.
Hordy muzulmánů vzaly Zadar útokem. Včera běžné dalmatské město je dnes Damaškem Evropy. Na léto se připravují zákazy plavek kratších než po kotníky, ženy mají začít chodit zahalené a pláže prý budou v létě separované. Ženy severně od známých mořských varhan a muži jižně od pobřežního hudebního nástroje. Jachting se prý zákonem omezí pouze na motorový, přislíbeno je však zlevnění pohonných hmot na 3 eurocenty za litr. Je to tady, Evropa ztrácí svůj charakter, začíná doba temna…
U nás v České republice se však bát nemusíme, za naši víru se perou dva pravověrní islamobijci samuraj Tomio Okamura se svým křižáckým analfabetickým bratrstvem a již v osmdesátých letech bezpečností (státní) prověřený Andrej Babiš s horlivými pážaty Karlem Havlíčkem a Alenou Schillerovou. Jsou to bojovníci, kteří by bez obav za náš národ položili jakýkoli cizí život.
Aktualizace článku
Foto Lodní noviny
Nad barem Delfin se smráká...
Podle sdělení zadarské policie se nejedná o obsazení města Muslinským bratrstvem, ale o natáčení filmu se syrskou tematikou. Ani změna plaveckých úborů není dle Chorvatského turistického sdružení v plánu. Navíc by byla neslučitelná s turistickou sezónou. Plachetnice mají být i nadále povoleny jak pro soukromé plavby, tak i pro charterové účely.
Za nepříjemnou chybu se omlouváme. Šéfredaktor slibuje potrestání redaktora odpovědného za uvedení široké veřejnosti v omyl.
788
Související články
Ztroskotání trajektu na Premudě
Ztroskotání trajektu na Premudě
V pátek v 1820 ztroskotal trajekt Princ Zadra u ostrova Premuda. Podle svědků najel plnou rychlostí na útes Bračići na dohled od přístavu Krijal. Na palubě bylo 72 pasažérů. Druhý den šel ke dnu. Na potápěčské mapě Jadranu přibyl nový vrak.
Když se nechce domů…
Když se nechce domů…
Listopad v Praze. Ranní mrazíky, mlha, nízká oblačnost, šedivé dny. A tma. Přílišná porce tmy pro život po padesátce. Nebo raději slunce od úsvitu do soumraku, teploty nad 20 a jachting bez konkrétních cílů?
Jiný Jadran
Jiný Jadran
Teploty 22 – 23°C, moře stále koupací, lodí jen jako šafránu a jejich ceny přívětivé. Slunečný týden, dva, tři. Připlutí do přístavu není třeba plánovat. A jiní turisté? Zaslechl jsem, že jednoho opozdilce zahlédli ve Vodici… Ideální čas na plavbu po v létě vyblázněném Jadranu.