Vlajková loď černomořské flotily šla do prdele…
Raketový křižník Moskva, vlajková loď ruské černomořské flotily se odebrala do věčných lovišť. Nebo alespoň na cestu, která se pouti do zapomnění velice blíží. To vypadá jako dobrá zpráva. Nikoli pro ruské hordy, ale pro světový mír ano.
Čoudící ruský křižník se zúčastnil nejen války na Ukrajině, šířil zkázu a smrt také v Sírii či Gruzii. Působil neštěstí na mnoha místech, kde se vyskytl. Nyní se mu tedy dostalo zasloužené odplaty. Ukrajinská strana říká, že ho zasáhla dvojicí protilodních střel. Ruské ministerstvo války nesouhlasí. Prý požár a následný výbuch ve skladu munice. Možné je na ruské straně samozřejmě vše. I to, že si hladoví mariňáci rozdělali ve skladu munice ohýnek a grilovali sardinky. Já bych se ale spíš přikláněl na stranu zásahu zvenčí.
Ještě jedna informace k chloubě ruské maríny. Jestli čekáte, že se jednalo o moderní křižník se stealth technologiemi, budete zklamáni. Chlouba byla na vodu spuštěna v roce 1979. Stavba začala ještě o 3 roky dříve. Vzhledem k pověstné rychlosti konstrukčních procesů v Sovětském svazu tak jde o stroj, který mohl být moderní před půl stoletím. Je možné se takovou lodí chlubit? Ano, je! Ale asi stejně, jako je možné se chlubit naleštěným Spartakem v garáži.
Nechtěl bych být tím, kdo tuto informaci přinese Vladimírtu Vladimíroviči.
2148
Související články
Sovětské letadlové lodě jsou velmi hořlavé
Sovětské letadlové lodě jsou velmi hořlavé
Sovětský svaz nebyl na letadlové lodě příliš dobrý. Pomineme-li vrtulníkové lodě (což je dnes každá trochu větší jachta), bylo v loděnicích se srpem a kladivem ve znaku dokončeno jen pět kousků něčeho, co bylo nazýváno letadlovými křižníky. Jejich vlastnosti jsou různě špatné. Ale dobře hoří…
Rekordní pokus o zanoření ruské ponorky
Rekordní pokus o zanoření ruské ponorky
Ruská marína se v době, která je pro ni nelehká, pokouší o vytvoření nového světového rekordu v zanoření dieselelektrické ponorky. Pokus probíhá v přístavu Sevastopol na Krymu.
Hon na miny v Černém moři
Hon na miny v Černém moři
Uprchlé miny toulající se Černým mořem bude lovit námořnictvo Turecka, Bulharska a Rumunska. Cílem je zajistit bezpečnost v oblasti a vyčistit cestu pro export obilí z Ukrajiny.