Search
× Search
Vlajková loď černomořské flotily šla do prdele…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Vlajková loď černomořské flotily šla do prdele…

Raketový křižník Moskva, vlajková loď ruské černomořské flotily se odebrala do věčných lovišť. Nebo alespoň na cestu, která se pouti do zapomnění velice blíží. To vypadá jako dobrá zpráva. Nikoli pro ruské hordy, ale pro světový mír ano.

Čoudící ruský křižník se zúčastnil nejen války na Ukrajině, šířil zkázu a smrt také v Sírii či Gruzii. Působil neštěstí na mnoha místech, kde se vyskytl. Nyní se mu tedy dostalo zasloužené odplaty. Ukrajinská strana říká, že ho zasáhla dvojicí protilodních střel. Ruské ministerstvo války nesouhlasí. Prý požár a následný výbuch ve skladu munice. Možné je na ruské straně samozřejmě vše. I to, že si hladoví mariňáci rozdělali ve skladu munice ohýnek a grilovali sardinky. Já bych se ale spíš přikláněl na stranu zásahu zvenčí.

Ještě jedna informace k chloubě ruské maríny. Jestli čekáte, že se jednalo o moderní křižník se stealth technologiemi, budete zklamáni. Chlouba byla na vodu spuštěna v roce 1979. Stavba začala ještě o 3 roky dříve. Vzhledem k pověstné rychlosti konstrukčních procesů v Sovětském svazu tak jde o stroj, který mohl být moderní před půl stoletím. Je možné se takovou lodí chlubit? Ano, je! Ale asi stejně, jako je možné se chlubit naleštěným Spartakem v garáži.  

Nechtěl bych být tím, kdo tuto informaci přinese Vladimírtu Vladimíroviči.

 

2066
Na horu