Search
× Search
V neděli dva neúspěšné pokusy pod mostem
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

V neděli dva neúspěšné pokusy pod mostem

Do divácky atraktivní soutěže o podjetí mostu Ždrelac (Ugljan – Pašman) s co nejvyšším stěžněm, se v neděli přihlásili dva soutěžící. Ani jeden z nich však nepředvedl platný pokus.

Na svůj nejlepší letošní výkon se nejprve připravila posádka katamaranu Elba 45 výrobce Fountaine Pajot. Výška stěžně 21,20 m bez antén. Těsně před polednem nastoupila sebevědomě do bloků a po startovním výstřelu zamířila plnou rychlostí k mostu. Skipper katamaranu se rozhodl vsadit na náklon v předozadním směru, kterého dosáhne rychlostí proti vodě. Jeho výpočet se však ukázal jako nesprávný. 16,5 metru vysoký most se mu nepodařilo projet a stěžeň tento sportovní výkon nevydržel.

Ve 1315 nastoupila ke svému pokusu polská ekipa na Bavaria 40 (zřejmě). Vyplula ze Sukošanu a pod most se blížila s polskou obezřetností. Ani její pokus však nebyl platný, i když tentokrát šlo o mnohem těsnější pokus.

Most Ždrelac si tak za včerejší den připsal na pažbu další dvě čárky. Ezi chorvatskými staviteli mostů se již šušká, že za cenu zlomených stěžňů se již mohl postavit tunel…

3453
Na horu