Search
× Search
Tuny plastu v Molunatu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Tuny plastu v Molunatu

Zátoka Gornji Molunat je vystavena plné síle juga, které sebou nese smetí pocházející v největší míře z Albánie. Tuny plastu končí na plážích a na dně zátoky.

Krásná a poklidná vesnice je v létě cílem těch, kteří hledají klid a krásné moře. Pláže jsou v sezóně vyčištěné a do hlubin zátoky turista nevidí. Stačí ale pohled na místa skrytá zrakům a ukáže se brutalita, se kterou se člověk k přírodě chová. Dno zátoky Gornji Molunat připomíná skládku domovního odpadu v dobách předrecyklačních.

Image
Potápěči z Molunatu již několik let organizují čistící akci Eko Molunat. V loňském roce vylovili ze dna zátoky 1200 pytlů odpadu, dohromady 5 tun plastu. Na akci se podílelo 110 potápěčů.

Letos se tato akce odehraje 12. června. Organizátorem je potápěčské centrum Sea Star z Molunatu, které zajistí během akce plnění láhví (my laici říkáme bomby, ale potápěči to neradi slyší). Chcete-li se akce zúčastnit, můžete se přihlásit na telefonu +385993352700, nebo mailem divingseastar@gmail.com. Více informací najdete zde.

2513
Na horu