Search
× Search
Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastným…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí, Zajímavosti

Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastným…

Poslední dny přinesly na Jadranu atrakci, o kterou nikdo nestál. V Zadaru napršelo za 24 hodin více, než v hurikánu Irma na Floridě. S tím samozřejmě souvisely záplavy nevídané intenzity.

Zadar se 11. září stal nejpropršenějším místem na světě. Za 24 hodin zde napadlo 323 mm srážek. To je dlouhé rovné pravítko a kousek. Méně napršelo na Filipínách, v americkém Jacksonville i v Pakistánu.

Zaplaveny byly ulice, zahrady, podjezdy, nadjezdy, dokonce i hřbitov. Ulicemi plavaly kříže ze hřbitova, věnce, kytky, lucerničky a kdovíco ještě … 

Zaplaveny byly podzemní garáže do výše 4 metrů. Divoký živel strhával silnice a odnášel s sebou úrodu vína. Moře se plnilo bahnem, židlemi, stolky, odpadkovými koši a olejem z vyplavených garáží.

Na Jadranu prostě bylo živo. Jugo, bouřky, blesky, tornádo na Šoltě, zaplavená Rogoznice, marína Sukošan pod vodou…
Pokud máte nějaké zajímavé snímky, nebo videa, pošlete nám je.

Člověk nižšího intelektu by si v posledních dnech mohl myslet, že něco není s tou atmosférou v pořádku a že se něco děje. V našem středu je však naštěstí jádro skeptiků, kteří vědí, že nic podobného globálnímu oteplování neexistuje! A že více sraček v ovzduší nepomůže jen ovzduší samotnému, ale i nám, našim plicím, našim dětem, našim peněženkám a bankovním účtům.

5999
Na horu