Search
× Search
Smrtelná nehoda mezi Mljetem a Lastovem
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Smrtelná nehoda mezi Mljetem a Lastovem

Včera okolo patnácté hodiny se mezi Mljetem a Lastovem nedaleko ostrůvku Glavat (maják) překlopila turistická pasara s devíti osobami na palubě, mezi kterými bylo i malé dítě.

Turistická loďka Kača byla na cestě z Pelješacu a Mljetu. V okamžiku nehody vál svižný severozápad a tomu odpovídaly i vlny. Záchranáři byli na místě do 30 minut. Našli všechny pasažéry loďky v pořádku. Kapitán, jediný Chorvat na palubě, byl nalezen jako poslední, bohužel bez známek života. Všichni zachránění byli v šoku, ale po zdravotní stránce bez následků.

Otázkou je, jestli je pasara dlouhá něco přes 8 metrů vhodná pro plavby mezi Lastovem a Mljetem s devíti osobami na palubě. Jedná se o relativně malé lodě a při svižném severozápadním větru dokáže být moře u Glavatu již slušně rozvlněné. Pro plně naloženou pasaru to může být problém na hraně přežití, jak se koneckonců ukázalo i v tomto případě.

Nastupují-li turisté na palubu loďky, důvěřují kapitánovi, že ví, co dělá. Kapitán přitom může více rozumět řeči peněz, než zdravého rozumu. Tak může dojít k podobné nehodě.

3506
Na horu