Prodá se ostrov…
Někdo si koupí u moře byt, jiný domek, další vilu. Někdo raději investuje do jachty. Pro někoho je to vše málo a koupil by celý ostrov. Kdyby byl na prodej… Jeden takový se zrovna prodává u Istrie.
U pobřeží Istrie v Medulinském zálivu se prodává ostrov Ceja (162 000 m2). Většina ostrova je soukromá, malá část patří státu. Je trvale neosídlený, s jednou kučou pro hosty a molem. Cena je 20 milionů a 400 tisíc euro.
Nejde o jediný chorvatský ostrov na prodej. Nabízí se několik ostrůvků v Národním parku Kornati, některé jsou i čtyřikrát větší než Ceja. Cena se pohybuje od 11 do 70 euro za metr čtvereční. Dále je na prodej jeden ostrůvek v Šibenickém archipelagu. Nebude nic moc, cena je jen 700 000 euro. Další kus země obkroužený mořem je v nabídce nedaleko Malého Lošinje. Zde je cena k jednání a plocha 400 000 m2. Pokud by to bylo za 70 EUR/m2, bylo by třeba sáhnout pro 28 000 000 euro.
Ostrovy nejsou pro každého...
2281
Související články
Ztroskotání trajektu na Premudě
Ztroskotání trajektu na Premudě
V pátek v 1820 ztroskotal trajekt Princ Zadra u ostrova Premuda. Podle svědků najel plnou rychlostí na útes Bračići na dohled od přístavu Krijal. Na palubě bylo 72 pasažérů. Druhý den šel ke dnu. Na potápěčské mapě Jadranu přibyl nový vrak.
Když se nechce domů…
Když se nechce domů…
Listopad v Praze. Ranní mrazíky, mlha, nízká oblačnost, šedivé dny. A tma. Přílišná porce tmy pro život po padesátce. Nebo raději slunce od úsvitu do soumraku, teploty nad 20 a jachting bez konkrétních cílů?
Jiný Jadran
Jiný Jadran
Teploty 22 – 23°C, moře stále koupací, lodí jen jako šafránu a jejich ceny přívětivé. Slunečný týden, dva, tři. Připlutí do přístavu není třeba plánovat. A jiní turisté? Zaslechl jsem, že jednoho opozdilce zahlédli ve Vodici… Ideální čas na plavbu po v létě vyblázněném Jadranu.