Pomoc v nouzi
Koronavirus přistihl v nedbalkách všechny. Minimálně celou Evropu. Velmi špatně na tom jsou především oblasti, které žijí z turistického ruchu. To se týká například chorvatských ostrovů.
Turistika tím či oním způsobem zasahuje do života všech ostrovanů v Chorvatsku. Začíná duben, tedy období, kdy na ostrovy připlouvají první jachtaři přivážející hromady kun.
Letošek ale bude jiný. Moře je pusté jako před půl stoletím a ti, kdo měli doručit prachy, zůstali doma. A nepřijedou. Alespoň zatím… Na ostrovech není práce, obchody omezují počty personálu, restaurace a hospody jsou zavřené, neprodáte víno, zeleninu, ani rybu. Situace je vážná…
Pekař v Supetaru na Brači na tom sice není nejlépe, ale jsou jiní, kteří jsou na tom ještě hůře. Proto se rozhodl rozdávat chléb těm, kteří mají nouzi. Od 1600 do 1700 si mohou přijít k němu do pekárny.
„Všichni, kdo mají finanční problémy, si mohou dojít pro chléb zdarma od 1600 do 1700.“
Tak stojí na dveřích pekárny Diana.
4371
Související články
Ztroskotání trajektu na Premudě
Ztroskotání trajektu na Premudě
V pátek v 1820 ztroskotal trajekt Princ Zadra u ostrova Premuda. Podle svědků najel plnou rychlostí na útes Bračići na dohled od přístavu Krijal. Na palubě bylo 72 pasažérů. Druhý den šel ke dnu. Na potápěčské mapě Jadranu přibyl nový vrak.
Když se nechce domů…
Když se nechce domů…
Listopad v Praze. Ranní mrazíky, mlha, nízká oblačnost, šedivé dny. A tma. Přílišná porce tmy pro život po padesátce. Nebo raději slunce od úsvitu do soumraku, teploty nad 20 a jachting bez konkrétních cílů?
Jiný Jadran
Jiný Jadran
Teploty 22 – 23°C, moře stále koupací, lodí jen jako šafránu a jejich ceny přívětivé. Slunečný týden, dva, tři. Připlutí do přístavu není třeba plánovat. A jiní turisté? Zaslechl jsem, že jednoho opozdilce zahlédli ve Vodici… Ideální čas na plavbu po v létě vyblázněném Jadranu.