Search
× Search
Památky v Chorvatsku, které musíte vidět
Marie Marková
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Památky v Chorvatsku, které musíte vidět

Sluncem zalité pobřeží, kouzelné ostrovy, pláže vystlané kamínky či modré moře. Tak vypadá každoroční dovolená v Chorvatsku. A to nesmíme opomenout chorvatské historické a turistické atrakce. Pokud se chystáte zavítat do této země i tento rok, přinášíme pár tipů, které se vám budou určitě líbit.

TROGIR

Trogir

Trogir

www.bookingthesea.com
Historické centrum města je chráněné vysokými hradbami ze 13. až 16 století. Staré město se nachází na ostrůvku, který je spojen s pevninou krátkým mostem. Najdete tu například krásnou katedrálu sv. Vavřince.

ZADAR

Zadar

Zadar

www.bookingthesea.com
Toto krásné město se nachází v úplném srdci Jadranu a svojí rozlohou se řadí k těm největším na území Chorvatska. Jeho historie sahá až 3000 let zpět a svým návštěvníkům nabízí množství nádherných památek. Doporučujeme například kostel sv. Donata z devátého století či kostel sv. Štošije, odkud budete mít celý Zadar jako na dlani.

DUBROVNÍK

Dubrovník

Dubrovník

www.bookingthesea.com
Toto příjemné městečko se může pyšnit nejzachovalejšími městskými středověkými hradbami na světě. Do dnešních dnů se dochovaly v délce přibližně dvou kilometrů, ale kdysi chránily celé město. Součástí hradeb jsou zachovalé brány, nejkrásnější z nich je vybudována v gotickém slohu.

ISTRIA - HUM

Istra Hum

Istra Hum

www.bookingthesea.com
V centrální části poloostrova Istria, v severozápadním Chorvatsku nejdete skutečnou turistickou kuriozitu v podobě nejmenšího města na světě. Počet obyvatel města Hum se pohybuje okolo čísla dvacet a nachází se zde jen pár domků obehnaných mohutnými hradbami. Procházka uličkami tohoto města patří k nejkrásnějším, jaké můžete v Chorvatsku zažít. A samozřejmě nechybí tu ani kostel či útulná konoba, kde si můžete odpočinout.

ROVINJ

Rovinj

Rovinj

www.bookingthesea.com
První zmínka o tomto městě pochází ze sedmého století. V minulosti Rovinj patřil Rakousku Uhersku, Itálii, Německu a až od roku 1945 se dostal do rukou Chorvatska. Za návštěvu rozhodně stojí katedrála sv. Eufémie z 18. století, která se pyšní 60 metrů vysokou zvonicí.

Toužíte-li po nezapomenutelné dovolené na moři, klikněte na www.bookingthesea.com, kde najdete širokou nabídku lodí nejen v Chorvatsku ale i na celém světe.

Článk je komerční prezentací.

6716
Na horu