Oficiální stanovisko Chorvatska
Situace s rozvolňováním je zamotaná nejen u nás, ale i v ostatních zemích Evropy. Také chorvatská strana uvolňuje zavedená opatření, ale není tak docela jasné, co to přesně znamená. Známe ale oficiální stanovisko.
Také Chorvaté se v některých dílčích rozvolňovacích opatřeních snaží dotáhnout Českou republiku, která vede peloton v soutěži rozvolňovacích kuriozit. Naši reprezentanti však ataky výběrů z jiných zemí odrážejí stále brilantnějšími úniky. Například dnešní roušky na plavečáku se posunuly do čela kategorie Skokan roku již za několik minut. Ano, plavečáky se otevřou, ale budete muset mít na sobě roušku. Nebudete ji potřebovat jen když budete ležet na lehátku. Předpokládám (doufám), že nebude nutná ani ve vodě. Pak ale bude třeba, instalovat u vstupu do bazénu věšáky na odložené roušky. Nebo tam bude roušková šatna na čip?
Myslím, že naše reprezentace v kategorii kuriozit vykazuje neuvěřitelnou formu, srovnatelnou snad jen s fazónou Dominika Haška na olympiádě v Naganu.
Oficiální chorvatské stanovisko
Vraťme se ale do Chorvatska. Oficiálně mohou do Chorvatska jen osoby, které tam vlastní nemovitosti nebo lodě a osoby, které tam mají nějaké ekonomické zájmy. Tečka. To je stanovisko vlády.
Neoficiální informace
Na tiskové konferenci na přímý dotaz, zda-li je člověk se zakoupeným ubytováním (charterovou lodí) osobou, která má v Chorvatsku ekonomické zájmy, odpověděl ministr vnitra, že ano. Stejná odpověď zazněla i z ministerstva turistiky.
Závěrem
Situace je tedy taková, jak jsme psali ráno. Do Chorvatska by mělo být možné se dostat na charterovou loď, ale není to jisté. Není to zaručeno. Ještě včera například zněl oficiální postoj velvyslanectví, že to možné není.
Vidíte, že i v Chorvatsku je situace zamotaná. Samozřejmě výkony Chorvatska nedosahují kvalit České republiky, ale to je stejné, jako byste srovnávali Slavoj Houslice s Realem Madrid v Lize mistrů. Můžeme být na sebe pyšní, protože v chaosu je naše reprezentace světovou extratřídou.
21318
Související články
Ztroskotání trajektu na Premudě
Ztroskotání trajektu na Premudě
V pátek v 1820 ztroskotal trajekt Princ Zadra u ostrova Premuda. Podle svědků najel plnou rychlostí na útes Bračići na dohled od přístavu Krijal. Na palubě bylo 72 pasažérů. Druhý den šel ke dnu. Na potápěčské mapě Jadranu přibyl nový vrak.
Když se nechce domů…
Když se nechce domů…
Listopad v Praze. Ranní mrazíky, mlha, nízká oblačnost, šedivé dny. A tma. Přílišná porce tmy pro život po padesátce. Nebo raději slunce od úsvitu do soumraku, teploty nad 20 a jachting bez konkrétních cílů?
Jiný Jadran
Jiný Jadran
Teploty 22 – 23°C, moře stále koupací, lodí jen jako šafránu a jejich ceny přívětivé. Slunečný týden, dva, tři. Připlutí do přístavu není třeba plánovat. A jiní turisté? Zaslechl jsem, že jednoho opozdilce zahlédli ve Vodici… Ideální čas na plavbu po v létě vyblázněném Jadranu.