Search
× Search
Novoroční koupačka, kolik měla voda?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí, Zajímavosti

Novoroční koupačka, kolik měla voda?

Chrabří plavci se noří do vln i v zimě. A není to jen středoevropský zvyk. Skupinky zocelených otužilců najdeme i na pobřeží Jadranu. Družiny nenormálních Dalmatinů včera vstoupily do ledových vod na mnoha místech prázdninového ráje.

Nezimní teploty nepanují jen u nás. Také na Jadranu vystoupila rtuť spolehlivě nad 15°C a tak byla letošní novoroční koupačka spíše měně povedeným květnem, než měsícem, kdy se má sekat dříví na otop.

V Praze měla včera Vltava 5,9°C. Nad tím naši otužilci ohrnují nos. Prý si ani výkonnostní třídu nezlepší…

Chorvatští milovníci chladu tak vybíraví nejsou. V Zadaru měl včera vzduch 16°C a voda 14,6°. To je pro srovnání Vltava na Zbraslavi během července. Otužilci v Crkvenici museli bojovat s teplotou 12,6°C. Šibenik, kde je další parta zocelených plavců, včera hlásil vodu 15°C, Božava na Dugim otoku 16°C a Komiža na Visu dokonce 17°C.

Chcete-li se stát otužilcem a celoročním plavcem, ale i chorvatské teploty jsou pro vás nepřijatelné, můžete přesídlit na jih Řecka a začít sklízet ovace například v Kalamatě. Medaile za hrdinství se tam rozdává již za 18,5°C (situace včera v poledne).

534
Na horu