Search
× Search
Nenechte se při charteru napálit
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Nenechte se při charteru napálit

Chorvatský server morski.hr se v obsáhlém článku věnuje problematickému chování online platformy Zizoo. Článek zmiňuje případy, kdy byly přes platformu pronajaté jachty, za které Zizoo nikdy nezaplatila a zákazníkům nezbylo než si pronajatou jachtu zaplatit znovu.

V článku je citován majitel charterové agentury, která od Zizoo nedostala zaplaceno za rezervovaný pronájem na příští rok. Na urgence firma Zizoo nereagovala, proto charterová společnost nakonec kontaktovala zákazníka napřímo, požádala ho o platbu a doporučila klientovi, aby si vyžádal od Zizoo peníze zpět.

S nespokojenými zákazníky se setkal i německý časopis Yacht a to v pěti případech. Obvykle se jednalo o situaci, kdy se zákazník těsně před charterem dozvěděl od charterové společnosti, že platby za loď od Zizoo nedorazily a jedinou možností tak je zaplatit jachtu ještě jednou.

V jednom případě toto klient zjistil až na místě v Chorvatsku. Po dlouhé debatě s charterovou společností a se Zizoo platforma slíbila, že okamžitě zaplatí a klient se mohl nalodit. Po návratu na konci týdne se však ukázalo, že společnost Zizoo stejně nezaplatila, klientovi byla zadržena kauce.

V článku jsou zmiňovány i další případy. V jednom si Zizoo nechá zaplatit část platby za loď dvakrát a slibuje, že přeplatek vrátí, ve druhém případě přesouvá charter z Lošinje do Puly, aby posléze klient zjistil, že loď není a nemohla být rezervovaná, protože je již dlouho obsazená.

Pokusy kontaktovat společnost pak obvykle končí nezdarem.

Celý článek najdete zde.

Obecně je možné celou věc uzavřít tím, že k pronájmu přes Zizoo mohou svolit jen bezmezní optimisté.

722
Na horu