Search
× Search
Nejlépe oceněné restaurace, ve kterých se vyplatí najíst
Marie Marková
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Nejlépe oceněné restaurace, ve kterých se vyplatí najíst

Chorvatský magazín „Croation nautical magazin“ každoročně uděluje nejlepším restauracím značku „Gourment Tour“. Pokud budete na dovolené někde na blízku, určitě nevynechejte jejich návštěvu. BON APPÉTIT!

LANTERNA, PJEŠČANA UVALA - PULA   

Lanterna

Lanterna

zdroj: www.bookingthesea.com
Nejstarší restaurace v zálivu s dlouholetou rodinnou rybářskou tradicí. Mražené ryby byste zde hledali marně. Jídla jsou připravována výhradně z nejčerstvějších úlovků z moře a jejich chuť vás očaruje.

ANTONIJO - ROGOZNICA           

Antonijo

Antonijo

zdroj: www.bookingthesea.com
Malá restaurace s velkým šarmem. Vyznačuje se jemnou a jednoduchou kuchyní s využitím kvalitních surovin. Šéfkuchař vyrábí a podává pouze vlastní olivový olej a víno. Pokud do restaurace Antonijo zavítáte, určitě ochutnejte vynikající krevetové rizoto podávané s piniovými oříšky.

BOCEL, MARINA SCT – TROGIR

Bocel

Bocel

zdroj: www.bookingthesea.com
Jestliže letos plánujete zakotvit v maríně Trogir, určitě zajděte i do útulné restaurace Bocel. Otevřena byla před čtyřmi lety, a kromě skvělého jídla zde najdete i nejkrásnější výhled na renesanční Trogir. Dokonale si vychutnáte nerušený klid, daleko od přelidněných pláží. K specialitám podniku patří výborní krabi, dary moře a tradiční rybí pochoutky připravené moderními metodami.

RIVICA, NJIVICE – KRK  

Rivica

Rivica

zdroj: www.bookingthesea.com
Restaurace s jednou z nejdelších tradicí na Jadranském moři. Ve svých začátcích majitel poskytoval návštěvníkům ubytování v útulném penzionu a v polovině 60-tých let přeměnil prostory na restauraci. Šéfkuchař sice zůstává věrný místním surovinám, ale využívá nové metody přípravy jídel. Restaurace je vyhlášená díky vynikajícímu zpracování jehněčího masa, ryb a chobotnic. V zálivu je vybudované nové molo a tak tu ani není problém s přistáním.

FRANKIE, SEGET DONJI

Frenkie

Frenkie

zdroj: www.bookingthesea.com
Pokud plánujete zastavit se v maríně Baotić, určitě navštivte i restauraci Frankie, která leží přímo u moře. Najdete v ní výhradně ty nejčerstvější ryby, plody moře a domácí zeleninu. Jídla jsou připravována podle tradičních receptů a prostředí poskytuje nádherný výhled na Trogir. Restaurace patří k těm nejlepším na pobřeží a samozřejmě v ní nechybí ani kvalitní vinný lístek.

Toužíte-li po nezapomenutelné dovolené na moři, klikněte na www.bookingthesea.com, kde najdete širokou nabídku lodí nejen v Chorvatsku ale i na celém světe.

6047
Na horu