Search
× Search
Murter uniká z obklíčení a Češi zachránci Chorvatska
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Murter uniká z obklíčení a Češi zachránci Chorvatska

Z Chorvatska přicházejí dobré zprávy. Vypadá to, že armáda a policie uvolňují obklíčení Murteru. A Chorvaté se těší, že je z koronavirového srabu zachrání čeští turisté, kteří se na Jadran dostanou bezpečným koridorem.

V Chorvatsku se mluví o tom, že karanténní sevření Murteru se uvolňuje. Hranice Murteru a Betiny neprodyšně uzavřela policie a vojsko 25. března. Důvodem bylo nekontrolované množení se koronaviru v tělech a tělních dutinách občanů těchto dvou městeček. Protože už nejméně týden se nikdo v inkriminované oblasti ani nepohnul, doznaly úřady, že všichni jsou již mrtví a další střežení morem zasažených vesnic je zbytné (tuto část zprávy se nám nepodařilo ověřit).

Karanténa Murteru se tedy bude uvolňovat, to je ověřitelné sdělení. V Chorvatsku je celkem 1741 nakažený, 33 osob v souvislosti s virem zemřelo. To jsou mnohem lepší čísla než u nás.

Zachrání Češi znovu Chorvatsko?

V chorvatském tisku se objevují zprávy o tom, že Češi by se mohli již potřetí stát zachránci dalmatského plemene. Poprvé se tak stalo za první republiky, podruhé na konci minulého století po válce se Srby. Nyní sází chorvatský tisk na to, že jsme dostatečně stateční a nezalekneme se ani východoasijského imigranta, který tak nekompromisně skolil fotbalové národy na jihu Evropy.

Podle chorvatského tisku by mohl být vytvořen letecký most Praha (Brno) – Split. Mluví se ale i o jiných možnostech dopravy (že by nás Rakušani a Slovinci nechali projet). Týkalo by se to ale jen zdravých občanů, nekašlajících a bez kapesníků po kapsách.

Zatím jde jen o úvahy a spíše jen úvahy chorvatského tisku. Něco by to už ale chtělo. Být zalígrovanej uvnitř hranic hůře než za komínů, není nic příjemného.

4570
Na horu